Відрізні круги та алмазні диски
Щоби вибрати та купити в Україні відрізний круг для болгарки більше не потрібно йти на ринок чи в найближчий будівельний гіпермаркет, адже замовити можна в нашому інтернет-магазині, де широкий асортимент і зручно вибрати потрібні характеристики в каталозі. Можна вибрати турбовані суцільні чи сегментні, підібрати підходящий за ціною бренд – Werk, Дніпро-М або Klingspor (дешевші), або просто купити відрізний круг на 125мм (популярні) чи іншого діаметру. Можна відразу замовити поштову доставку або забрати самовивозом у Києві, зручна безготівкова оплата або готівкою під час отримання.
Класифікація та рекомендації щодо застосування
Ріжучі круги на болгарку для роботи з залізом і каменем мають різну твердість та структуру матеріалу.
Круги на болгарку для металу виготовляються з армованого електрокорунду та сполучної маси. Під час різання вони стираються та втрачають розмір, а швидкість витрати залежить від твердості матеріалу. Для тонкостінного кольорового металу його вистачить на довше, ніж для нержавіючої сталі, позаяк коефіцієнт тертя менший.
Якщо різати потрібно багато, краще мати про запас кілька штук, оскільки вони будуть швидко витрачатися, особливо, якщо доводиться розрізати чавун (труби водяного опалення) або титан. Через високу міцність і твердість такі метали розрізаються повільніше, а електрокорунд на краю стирається швидше.
Для любителів заощадити! У разі замовлення оптом у Києві можливі знижки, а на окремі товари Bosch поширюється безкоштовна доставка. Актуальні пропозиції уточнюйте в менеджера, щоби не прогавити шанс купити дешевше.
Для обробки каменю доцільно купити алмазний круг на твердосплавній основі. На відміну від армованого, він зберігає зовнішній діаметр, але через певний час його потрібно міняти, позаяк у процесі різання каменю напилення стирається, і якщо не зняти вчасно, можуть виникнути деформації, розломи. Через це знизиться продуктивність і збільшиться ризик травмування.
Під час роботи алмазним по каменю, враховуйте норму витрати, бо покриття на краю може швидко стертися, через що збільшується рівень нагріву та навантаження на інструмент.
Пам’ятайте, що для обробки каменю болгаркою важливо, щоби вона підтримувала оберти, зазначені виробником у маркуванні чи на упаковці. Через неправильну швидкість може збільшитися знос ріжучого краю та двигуна інструменту.
З бетоном найкраще впорається сегментований край. Він збільшує продуктивність тим, що від ударів матеріал розбивається та кришиться, а не стирається. Такий тип круга добре підходить для різання штроборізом крихких текстур, як штукатурка або цегла. Він чудово впорається з неоднорідними будматеріалами, як цегляна кладка або бетонна стяжка.
Для цегли доцільно придбати саме сегментний круг. Завдяки прорізам диск вдаряє по поверхні відламуючи крихітні елементи, а не стираючи їх, що сприяє високій продуктивності. Недолік у тому, що з ним складно отримати гладкий розріз, тому для плитки краще алмазний із рівним краєм. Турбований або сегментний круг буде вдаряти по плитці, що призведе до відколів і розломів, тому для керамограніту краще, щоби було суцільне напилення. Різати алмазним по металу теж можна, але тільки універсальним кругом – для твердих та неоднорідних матеріалів, як армована плита. Звичайний відрізний круг швидко зітреться без досягнення потрібного ефекту.
Круг для різання залізобетону повинен не лише витримувати різке потрапляння металевих перешкод, але й розрізати їх без шкоди для приводу та оператора. Якщо використовувати класичний сегментний відрізний круг по бетону, то він може деформуватися або зламатися під час контакту з арматурою. Сталь значно твердіша за крихкий бетон, і це може створити проблеми. Для залізобетону краще взяти універсальний диск для болгарки як по дереву, але замість зубів у нього алмазні сегменти. Завдяки такій конструкції бетонні елементи відколюються ударним способом, а вузькі прорізи між сегментами дозволяють плавно зрізати арматуру. Якщо арматура відсутня, краще використовувати турбований по бетону або асфальту, зменшена товщина та ребристість на кінці збільшать швидкість різу й підрівняють поверхню, щоби не залишилося задирок.
Болгаркою по бетону різати не зовсім зручно, особливо якщо це товсті плити та конструкції. Двигун почне швидко перегріватися, до того ж продуктивність буде низькою. Відрізати бетонний блок ефективніше бензорізом, позаяк у нього вища потужність і більший круг. Це називається суха різка. Бетон під час сухої різки не кришиться й не сколюється, як кераміка тому здебільшого ріжеться саме таким способом.
Чим відрізняється суха та мокра різка
Суха різка плитки вимагає паузи через кожні 1–2 хвилини через сильне нагрівання, після чого потрібно 20–30 секунд холостого ходу для охолодження. Щоби нагрівання було не таким інтенсивним, для сухої різки важлива наявність отворів, що поліпшують тепловідведення.
Найчастіше суха різка застосовується для тротуарної плитки, а мокра для керамічної. На поверхню направляється струмінь води під напором для охолодження, бо через тертя об тверді матеріали нагрівання доволі інтенсивне. Різка тротуарної плитки передбачає велике виділення пилу, тому краще працювати в захисних окулярах і респіраторі. Якщо збираєтеся працювати болгаркою по керамограніту, перед різкою намочіть поверхню. Це зменшить кількість пилу, і зробить різ рівнішим.
Для мокрої різки керамограніту застосовується алмазний круг із рівним або турбованим краєм. У разі використання сегментованого буде виникати ударний ефект і на поверхні можуть з’явитися сколи та тріщини.
Мокрий шифер завжди легше різати, водночас воду потрібно постійно підливати вздовж лінії різу. У результаті велика частина пилу перетворюється в бруд і стікає з брудною водою, а розріз виходить рівнішим.
Доцільніше використовувати для мокрої різки плитки круг на 180мм, але пам’ятайте що більша вага та тертя збільшують навантаження на привід інструменту. Закономірно, що чим більший зовнішній діаметр, тим менша швидкість для нього потрібна.
Алмазний диск для різання керамічної плитки йде з бронзовим бічним краєм, ним також можна різати гіпсокартон, черепицю, або інші будівельні матеріали з подібною структурою. Під час різки твердого каменю він може лопнути, тому для робіт по граніту доцільно вибирати алмазний круг із кобальтовими додатками в сполучній суміші. Він оптимально підходить для робіт із кварцитом, лабрадоритом та іншими гірськими породами.
Під час вибору враховуйте, що для каменю необхідний товстий круг щонайменше на 2,5мм, оскільки механічне навантаження значно вище, ніж під час розрізання м’якого матеріалу, інакше він може погнутися.
Як вибрати розміри та характеристики
Круги для плитки вибираються за технічними характеристиками: діаметром, посадкою, призначенням. Важлива також товщина, особливо при роботі з декоративними плитковими матеріалами.
Товщина підбирається за типом матеріалу. Для різання алюмінію оптимально 1–1,6мм, а для товстостінного залізного профілю або чавунних труб від 2,5мм.
Щоби «пройтися» по плитці найкраще підходять ультратонкі алмазні круги для чистого різу керамограніту. Вони значно акуратніші та продуктивніші. Завдяки меншій площі тертя, різ виходить швидким та рівним.
Тонкий металевий круг з алмазним напиленням добре працює по фіброцементу та шиферу, бо матеріали подібної структури м’які та крихкі, тому ріжуться доволі легко.
Оптимально для різання армованого бетону (мокрим способом) купити алмазний круг товщиною не менше 1,4мм. Через високе тертя пластинка дуже нагрівається, що призводить до відриву алмазного покриття, тому краще не допускати перегрівання.
Щоби відрізати керамограніт, залізобетон, титан і інші тверді матеріали товщина повинна бути 2,5–10мм (пропорційна діаметру).
Через швидку витрату купувати відрізні круги по металу краще оптом або набором – окремо для нержавійки та кольорового металу. Виробник завжди вказує рекомендації щодо застосування, їх краще не ігнорувати, щоби зберегти продуктивність та не ризикувати під час роботи.
Якщо різати алюміній, а потім нержавійку, у місці різу може з’явитися корозія, оскільки на ріжучій поверхні завжди залишаються металеві крихти, тому таке застосування неприпустиме.
Мабуть, найпопулярніший в Україні диск для болгарки, позаяк цей інструмент застосовується скрізь – на будівництві, під час ремонту, на СТО або під час спорудження паркану з металопрофілю на дачі. Для малопотужних моделей випускаються спеціальні мінікола на 125мм або 115мм – маленький діаметр, але його вистачає для відрізання тонкостінного металевого профілю, металочерепиці, невеликих кріплень.
Круг по металу 125 мм правильно ставити на малопотужну КШМ, що використовується для дрібних робіт, коли потрібно відрізати шматок профілю, підпиляти тощо.
Але малий розмір властивий не лише для робіт по металу, ручна різка граніту вимагає особливої точності й акуратності, тому для цієї мети застосовуються розміри 115мм або 125мм, щоби можна було «промальовувати» найменші деталі.
Класичний відрізний круг 125мм по металу йде суцільним, без отворів. Розрізання відбувається через тертя краю на високій швидкості, і якби на ній були нерівності, то диск лопнув би та розлетівся. 125мм диск по каменю – перфорований, бо від тертя виділяється багато тепла, а отвори збільшують тепловідведення.
По каменю 230мм значно ефективніші, розмір отвору в них такий же (22,2 мм), але потужність приводу має бути щонайменше 1500Вт і бажане регулювання обертів. По металу 230мм підійде навіть для рейки, головне працювати не на більш ніж 6500об/хв. Якщо розігнати занадто, то він може розколотися.
Посадка 25,4мм застосовується для плиткорізу по кераміці, що забезпечує якісну та швидку різку завдяки потужному двигуну та водяному охолодженню. Але це вузькоспеціалізований інструмент, і, попри назву, ним неефективно різати тротуарну плитку.
Під час вибору потрібно вміти розшифрувати маркування, хоча в інтернет-магазині з характеристиками допоможе розібратися менеджер. Із маркування можна дізнатися зовнішній та посадковий діаметр – це найбільш значущі характеристики:
- 125х1,6х22,2мм – зовнішній діаметр 125мм, товщина 1,6мм, посадка 22,2мм;
- 400х32мм – з внутрішнім діаметром 32мм і зовнішнім 400мм (товщина не зазначена).
Щоби недорого, але безпечно купити в Україні відрізні круги перевірте відповідність ГОСТу, що підтверджує проходження перевірок на розрив, зносостійкість, дисбаланс і коефіцієнт витрати.
Український виробник «Дніпро-М» використовує кольори: для мармуру – помаранчевий колір, для пластику – бронзовий тощо.
Для бензорізу продаються в Україні алмазні круги великого діаметру, позаяк у нього висока потужність і малі оберти.
Найнадійніші імпортні по бетону 230мм KLINGSPOR або бюджетні Werk для дрібного домашнього будівництва.
Ціни на відрізні круги в Україні залежать від бренду, дешеві китайські марки доцільно купувати для домашнього застосування, де не потрібна висока міцність. Для професійного застосування краще вибрати якісніші імпортні круги в Києві, вони цілком виправдовують свою вартість, оскільки більш міцні та довше служать.
Пам’ятайте, що на тривалість служби впливають також умови зберігання, тому болгарковий круг краще зберігати в сухій упаковці, куди не потрапляє пил і де не накопичується волога. Через неправильне зберіганні може виникнути корозія, яка б знизила міцність зв’язки твердосплавної поверхні з алмазною крихтою.
Хороші для керамограніту алмазні диски KLINGSPOR (Німеччина), наш магазин співпрацює безпосередньо з дистриб’ютором, тому в нас вони завжди в наявності на складі та дешевші, ніж у конкурентів.
Отрезной диск ничем не отличается от любого дешманского аналога, но мне нужно было на один раз я и взял. Тонкий профиль режет хорошо, с рейкой уже сложнее. Гайки спилить или острие гвоздя хватит с головой, но для работы на каждый день - сомневаюсь. Для такого случая понадобится диск посерьезней, хотя бы от 50 грн и брать сразу комплект. С фирмой посоветовать не могу, но в сети полно роликов, где испытывают отрезные диски разных фирм.
Хороший диск высокого качества, заказывал в магазине по почте дисков специально для мокрой резки. На прошлой недели пришли и теперь пользуюсь, качество меня устраивает, на следующий раз тоже буду брать эту фирму. Кстати, первый раз ее увидел именно в вашем магазине, у нас в городе в строительных больше нигде такой не встречал.
Жаль, что у вас больше нет таких отрезных дисков. Я раньше покупал себе домой, они дешевые, и в качестве разовых расходников норм. Я если и резал то в основном проволоку или железный уголок. Дешевые диски тоже бывают хорошими, во всяком случае мне попадались и хуже. Раз на раз не приходится, но с Зенитом у меня проблем никогда не было. Слышал что диски могут раскалываться, то это может быть от неправильного хранения или кривых рук.
Покупал у вас 3 диска Зенит, все 3 использовал за раз - очень быстро стираются, один даже сломался под конец, кусок возле ноги в земле застрял. Не знаю толи мне брак попался, то ли у всей фирмы такое качество. Болгарка кстати у меня тоже Зенит, но с ней проблем вообще нет, работает отлично. Болгарку тоже у вас покупал она нормальная, но диски брать не советую.
Заказал у вас недавно комплект из 10 штук себе домой, так сказать с запасом. Металлопрофиль режет отлично, но со стальной трубой справлялся хуже, правда я не знаю какая там сталь, но не закаленная точно. 1 диск практически полностью стерся уже на втором резе. Учитывая, что цена у него маленькая, то особо качества я и не ждал. А так норм, для металлочерепицы или профиля хороший диск, как раз доделал забор, на днях начал стелить крышу на пристройке. На следующий раз может попробую взять диски подороже, надеюсь на дольше хватит.
Частенько у вас покупаю, вот сегодня заказал несколько дисков Верк. Качество пока не знаю, посылку еще не получил, но думаю будет норм. Магазин хороший, покупал у вас дрель и кабель брал несколько раз, все устраивает и цены адекватные и к качеству претензий нет.
На малых оборотах лучше такой диск не использовать, только на высоких. У меня болгарка с регулировкой, то я дешевые диски стараюсь только на высоких оборотах использовать, потому что у них хрупкая структура, связывающий материал не такой прочный, как хотелось бы.