Протипожежне обладнання та інвентар
Купити інвентар для пожежного щита краще в нас – у спеціалізованому інтернет-магазині, де великий асортимент (є будь-які розміри), безготівковий розрахунок та відгуки прямо в каталозі. Ми офіційно співпрацюємо з виробниками, що підтверджують сертифікати відповідності, тому всі товари продаються з гарантією. У разі оптової купівлі надається знижка на вартість товару, тому для підприємства дешевше купити інвентар оптом. Велика частина вже на складі магазину, а якщо чогось і немає в наявності – привеземо під замовлення за попередньою оплатою, щоби ви могли забрати самовивозом у Києві або замовити доставку по Україні.
Основне обладнання для пожежних щитів
Пожежний інвентар включає засоби гасіння та пожежне спорядження, необхідне для боротьби із загорянням на ранній стадії, коли ще залишається шанс загасити все силами персоналу або хоча б стримувати поширення вогню до закінчення евакуації.
Протипожежний інвентар необхідний для обладнання пожежних щитів на підприємствах, у муніципальних установах, об’єктах інфраструктури – всюди, де це регламентовано правилами протипожежної безпеки. До нього відноситься такий перелік обладнання:
- лом – загострений сталевий прут із загнутим кінцем. Застосовується для зриву замків, відкриття дверей, вікон, руйнування палаючих предметів і меблів, може використовуватися для підпирання зруйнованих конструкцій;
- багор – довгий прут із заточеним наконечником і гачком з одного боку та закругленою овальною ручкою з іншого. Може використовуватися для дистанційного розбору палаючих конструкцій, розчищення шляху евакуації, руйнування й розтягування охоплених полум’ям предметів;
- сокиру – може знадобитися для руйнування будівельних конструкцій і перегородок, розбиття вікон, видалення віконних рам, злому замкнутих дверей і люків. Щоби запобігти нецільовому використанню, оснащується дерев’яною або синтетичною ручкою червоного кольору;
- лопата совкова та/або штикова – для засипання відкритих вогнищ піском або землею, розчищення завалів, відсипання негорючими матеріалами периметру навколо охопленої полум’ям ділянки для недопущення подальшого поширення вогню на відкритій місцевості;
- червоні конусні відра – використовуються для доставки піску та води до місця гасіння. Конусне відро не дарма має таку форму, завдяки ній зручніше набирати та можна набагато далі висипати та виливати вміст, кутом можна пробити кірку льоду (на будівництві вода взимку замерзає), під час бігу не зачіпаються ноги, а також відро не можна поставити на землю, що захищає від нецільового використання;
- совок – може застосовуватися для засипання піском відкритого вогнища;
- кошма протипожежна – міцна тканина з вогнетривким просоченням. Нею можна збивати полум’я, накрити невеликий предмет, людину з палаючим одягом або використовувати як додатковий захист для відкритих ділянок тіла, щоби захиститися від опіків і високої температури.
Брезентову кошму, на відміну від іншого обладнання, не можна використовувати повторно, тому що при тривалому контакті з вогнем, особливо після гасіння ПММ або ЛЗР, вона втрачає базові вогнетривкі властивості. Зберігається в одноразовому герметичному поліетиленовому пакеті разом з інструкцією, тому, навіть після випадкового пошкодження упаковки, краще купити нову кошму, щоби не було зауважень під час інспекції.
Весь пожежний інвентар повинен зберігатися в пожежних щитах або стендах, де він буде поставлений на облік із присвоєнням інвентарних номерів. Його можна використовувати тільки за цільовим призначенням.
Первинні засоби гасіння для малої та великої площі загоряння
Первинні засоби пожежогасіння обов’язково включають вогнегасник – ефективний для локалізації та ліквідації загоряння на початковій стадії. На підприємствах найзатребуваніший порошковий вогнегасник, а все завдяки його універсальності, температурній стійкості, надійності та низькій частоті перезарядки (перезаряджається не частіше 1 разу на 5 років).
Для ефективного застосування порошкового вогнегасника необхідно використовувати розтруб, він допоможе точніше направити струмінь і захистить оператора від порошку.
Важливо тримати його подалі від нагрівальних елементів і прямих сонячних променів – балон не повинен нагріватися вище 50 °C. Бажано хоча б 1 раз у 3 місяці перевіряти тиск – має перебувати в зеленій зоні. Крім того, він повинен бути опломбований і розміщуватися у вертикальному положенні на кронштейні в спеціальній тумбі або щиті. Якщо не дотримуватися умов зберігання, порошок всередині може залежатися, що призведе до втрати ефективності чи повної відмови.
У великих будівлях засоби пожежогасіння включають рукав зі стволом. З допомогою сполучної головки (рукавної гайки) він приєднується до вентиля та подає струмінь води прямо на полум’я. Використовується, якщо вогнем охоплена значна площа будівлі.
Зберігається в настінній касеті поруч із вентилем у ніші з ревізійними дверима. З цією метою можна також обладнати пожежний щит касетою або барабаном, щоби рукав був акуратно складений і готовий до швидкого застосування в будь-який момент. Неправильне зберігання може призвести до швидкого зносу, штрафу або втрати часу в екстреній ситуації, тому краще не ризикувати.
Згідно з ГОСТ 12.4.026–76, місця знаходження вентилів, рукавів і вогнегасників повинні позначатися інформаційними табличками.
Що потрібно знати під час закупівлі обладнання
Пожежний інвентар проходить сертифікацію в Україні, і виробники пожежного обладнання повинні надавати тому підтвердження. Для отримання державного сертифікату, він повинен пройти лабораторні випробування на відповідність технічним нормам і якості, що регламентується ГОСТом.
На вітчизняному ринку можна зустріти товари невідомого походження з підробленими сертифікатами, і зазвичай їх легко виявляють інспектори ДСНС під час перевірки. Щоби не платити штраф і не наражати на небезпеку підприємство, краще відразу замовляти в спеціалізованому магазині. Наприклад, у нас ви можете купити інвентар від виробника, тому в прайсі низькі ціни, а всі товари йдуть із технічною документацією, необхідною для інспекції.