Точильні круга
У нашому інтернет-магазині можна купити заточувальні круги для наждаку – недорогі, але хороші, ще й із дешевою доставкою по Україні або самовивозом у Києві. З допомогою фільтрів у каталозі товарів легко вибрати потрібний розмір, товщину та замовити відповідний точильний круг. Оплата готівкою або карткою, на окремі позиції можна зробити попереднє замовлення, якщо немає в наявності на складі.
Класифікація видів і особливості експлуатації
Будь-який круглий точильний камінь маркується за зернистістю, що відповідає розміру фракції корунду або карбіду кремнію у зв’язці. Підбирається залежно від призначення та типу інструментів, що заточуються.
Для універсального застосування можна купити двосторонній заточувальний комбінований камінь, він зроблений із мінералів різної твердості, маркованих кольором із кожного боку, щоби можна було застосовувати одночасно для декількох матеріалів. Навіть з огляду на вартість такого точильного каменю, вам не доведеться зберігати цілий набір із різною зернистістю, що не дуже зручно, позаяк може знадобитися додаткове місце. Іноді таке рішення краще.
Зернистість точильного каменю впливає на швидкість роботи та гладкість поверхні, що обробляється. Велике зерно швидше точить, але після нього залишається шорсткість. Тому, для фінішної обробки краще дрібнозернисті абразивні заточувальні круги, оскільки вони залишають після себе максимально гладку поверхню з рівним загостреним краєм леза. Обидва типи можуть застосовуватися для одного й того ж завдання поетапно.
Усі заточувальні круги для наждаку на керамічній зв’язці, але для токарних різців із напайками вони неефективні, оскільки розділова здатність у твердосплаву (побідиту) значно вища. Для заточування побідиту краще купити алмазний точильний камінь, для твердих матеріалів така структура зв’язки та зерна підходить набагато краще.
Звичайний керамічний буде обсипатися не даючи потрібного результату, тому для заточування побідитових різців ланцюгів знадобиться алмазний заточувальний круг. Він значно стійкіший під час роботи з твердосплавними інструментами, ніж керамічний, тим паче синтетичні зерна мають властивість самозаточуватися.
На продуктивність також впливає форма. Дискові пили складно точити з допомогою точильного каменю прямого профілю, для них краще конічний. З ним зручно по черзі заточувати кожен зубець, прокручуючи диск.
Для ножів рекомендується використовувати водний круг для заточувального верстату з водою, щоби не виділялися іскри від каменю, адже вони припалюють лезо. Вода підвищує зчеплення поверхонь та покращує якість обробки, а стружка нержавійки не розлітається, а залишається у ванні.
На які характеристики дивитися під час вибору
Круги для точил купують настільки дозволяє захисний кожух, популярні розміри 125мм і 150мм підходять для більшості випадків. Але важливо ще і враховувати рекомендовану швидкість обертання, бо відхилення від норми може призвести до неефективного використання та перегрівання приводу.
Відповідно ГОСТу, заточувальний круг стандартизований за розмірами:
- Діаметром отвору для посадкового місця (12,7мм, 15,88мм, 20мм і 32мм);
- Зовнішнім діаметром кругу, від 75мм до 200мм, залежно від потужності приводу;
- Товщиною від 6,4мм до 32мм.
Круги малих діаметрів для верстату застосовуються для стрічкових пилок і свердел. Площа контакту маленька, тому висока потужність і продуктивність тут ні до чого, проте потрібні високі оберти.
Добре підходять великі камені для заточування кіс, вони зручні для роботи з довгим і широким лезом. Використовуються на малих обертах, бо швидкість краю відносно леза однаково залишається високою через великий діаметр.
Великий камінь для точильного верстату вимагає великої потужності приводу, тому краще дотримуватися рекомендацій і не ставити розмір більший, ніж дозволяє захисний кожух.
Чому дешеві бренди далеко не найкращі
Судячи з відгуків, складно купити в Україні заточувальний круг хорошої якості, українські марки хоч і дешеві, але багато в чому поступаються Bosch, Einhell або Makita. Для підточування сокир у домашній майстерні підійдуть і точильні камені українського виробництва або китайські, але для ковзанів краще японські, бо вони забезпечують дуже високу точність та якість обробки, чим вітчизняні бренди не можуть похвалитися.
Ціна каменів японського виробника Makita перевищує вітчизняні аналоги, зате вони стійкіші до нагрівання та механічних навантажень, тому і служать значно довше. Це чудовий вибір для професійного застосування, а для домашніх потреб підійде й бюджетний аналог.
Покупал давно уже в домашнюю мастерскую - качественный и недорогой круг, быстро и гладко точит закаленную сталь, можно заточить кухонный нож или топор. Одного круга хватает на года, если не точить каждый день, конечно.
Интересно, почему цена такая низкая? Все таки DeWalt, у меня дома дрель этой же фирмы, она очень мощная и надежная, не дешевый Китай. Например, у Bosch точильные круги намного дороже, хотя по уровню это равные фирмы. Не знаю, может быть разница в крошке.