Заземлення та блискавкозахист
Найвигідніше в Україні купити заземлення в нашому інтернет-магазині, у каталозі великий асортимент товарів від найкращих європейських виробників, можете вибрати оптимальний варіант у співвідношенні ціни та якості. Також у нас можна купити все для блискавкозахисту, зручна безготівкова оплата та дешева доставка по Україні стане приємним бонусом (в Києві можливий самовивіз), а в разі покупки оптом можна ще й отримати знижку. Також можете попередньо почитати відгуки та проконсультуватися з менеджером, щоби допоміг розрахувати та зібрати комплект.
За яким принципом обирати захисне заземлення
Зазвичай для заземлення купують мідні штирі. Вони забиваються на глибину без риття траншеї, тому швидко монтуються та досить ефективні. У цьому й полягає їхня головна перевага.
Іноді вони можуть бути із нержавіючої сталі – більш стійкої до корозії, проте в міді краща провідність, тому стержні все рівно мають бути обміднені зверху. Мідна оболонка зменшує загальний опір та покращує провідність струму в землю, що дозволяє зменшити необхідну площу контакту з ґрунтом.
Класичний штировий заземлювач стандартизований за розміром, його довжина 1,5м, а діаметр 16–20мм. Краще вибирати товстіший – хоч і не такий дешевий, але міцніший і значно довше прослужить.
Майже всі системи заземлення (включно з захисним) збираються з модульних компонентів. Розміри конструкції розраховуються залежно від складу та вологості ґрунту.
Якщо забивати на велику глибину не дозволяють особливості ґрунту, можна встановити декілька штирів та з’єднати смугою заземлення. Вона досить гнучка, але міцна, тому легко намотується на тонкі круглі поверхні та забезпечує надійний контакт.
Найчастіше використовується оцинкована смуга 40х4, після намотування фіксується скобою, а залишок можна використовувати для струмопровідної доріжки, щоби підвести місце з’єднання ближче до щитка.
Довжину можна розрахувати залежно від особливостей проекту. Наприклад, заземлювальна антикорозійна стрічка DKC продається в бухтах від 30 до 64м. Якщо враховувати, що відстань між електродами має бути до 3м, цього вистачить із запасом.
Для зручного та надійного підключення може знадобитися заплетений у косу шлейф, тому його та інше обладнання для заземлення краще підготувати заздалегідь. Часто в разі нестачі кріплень користувачі починають самі їх майструвати, через це з’являються «слабкі місця», які швидко руйнує іржа.
Чому не варто майструвати заземлювач самостійно
Завдяки тому, що готові комплекти обладнання для монтажу заземлення йдуть із заводськими кріпленнями, вам не доведеться витрачати час на зварювальні роботи, підбір гайок із болтами тощо.
Користувачі часто купують чи знаходять металобрухт і самостійно майструють із нього контур, але на це йде багато часу, плюс ще потрібно копати траншею, усе з’єднувати. Якщо самі не вмієте, доведеться викликати монтажника, у такому разі дешевше вже купити в Києві комплект заземлення, щоби його відправили на найближче відділення Нової Пошти. Вам залишиться лише прочитати інструкцію та почергово скласти всі елементи, зафіксувавши з’єднання муфтами або гвинтами.
Модульне заземлення на відміну від саморобного, можна монтувати навіть за відсутності необхідного досвіду й навичок.
Якщо все монтувати самостійно, легко припуститися помилки в розрахунках, через що в контурі буде підвищений опір. Як наслідок перевіряюча служба не дасть дозвіл і ви просто втратите час і гроші. Краще купити модульно-штирове заземлення, воно із самого початку розраховане з запасом довжини та площі контакту. Після заглиблення до 6м воно найімовірніше дістане до глибинних вод, тому не повинно бути ніяких проблем із провідністю.
Заземлити металевими кутниками можна індивідуальне електрообладнання, а для будинку варто купити заземлення з обмідненими стержнями. Воно набагато ефективніше та безпечніше, що важливо з огляду на велику кількість побутової електротехніки в будинку, серед якої може бути стара та ремонтована.
Купити в Україні модульно-штирове заземлення найкраще в інтернет-магазині, що дуже зручно, оскільки можна відразу поглянути, що входить у комплект, порівняти ціни та вибрати оптимальний варіант.
Що краще – збирати все окремо чи купити готовий комплект
Ефективність захисту залежить від заземлюючих електродів, тому варто розрахувати достатню довжину та кількість, щоби забезпечити хороший контакт із «землею». Їх можна купувати окремо, що досить зручно та вигідно.
Якщо замість німецьких стержнів для заземлення вибрати українські, комплект заземлення буде коштувати значно дешевше. Якість матеріалу майже не відрізняється, різниця тільки в назві виробника. Собівартість випуску та витрати на імпорт впливають на ціну стержня, тому вигідніше окремо купити обміднені штирі заземлення українського виробництва. Термін експлуатації майже не відрізнятиметься, оскільки метал однаковий, за винятком того, що німці можуть покривати його власними антикорозійними засобами, але в умовах вологих ґрунтів це короткочасна перевага.
З бюджетного сегмента доцільно вибирати також наконечники для електродів, їхня головна функція полягає в тому, щоби полегшити прохід металевих стержнів у землю, тому не має значення, зроблені вони з латуні чи оцинкованої сталі. Їх можна умовно вважати одноразовими.
Щоб отримати максимальну якість та ефективність, вибирайте систему заземлення фірми OBO Bettermann. У даного виробника настільки великий асортимент, що можна підібрати оптимальний варіант для будь-якого проекту з урахуванням особливостей ґрунту.
Щоби заощадити, можна вигідно купити комплект заземлення E-next, він характеризується підвищеною стійкістю до механічних навантажень і корозії, а коштує недорого, особливо в порівнянні з європейськими аналогами.
Готовий набір для заземлення має перевагу в тому, що швидко збирається й підключається. У середньому на монтажні роботи йде менше години, після чого все готове до експлуатації.
У нас продаються не тільки комплектуючі для заземлення, а і грозозахист від DKC, Zuver та інших відомих виробників, щоби ви могли заощадити час на пошук і відразу зібрати готовий проект.
Вибираємо блискавкозахист правильно
Для цього використовуються блискавкозахисні щогли, що перетягують на себе розряд, тому важливо щоб у них була стійкість до сильного нагрівання та достатня товщина для провідності дуже високого струму.
Щогла блискавкоприймача виготовляється зі сталевого оцинкованого дроту, цей матеріал стійкий проти корозії та забезпечує хороший контакт із наелектризованим повітрям.
Для захисту від блискавок оптимально підходить заземлення з нержавійки. Оскільки блискавкоприймач робиться з такого ж матеріалу, струм безперешкодно проходить у землю. Нержавіюча сталь більш стійка до корозії, ніж мідь і в неї триваліший термін служби.
До штирів заземлення зовнішній блискавкозахист краще підключати мідним прутом 8мм, у міді гарна провідність, вона м’яка, легко згинається під час монтажу.
Основні різновиди громовідводів
Для плоского даху призначена блискавковловлююча щогла на тринозі висотою не менше 7 метрів. Така велика висота потрібна, щоби покрити всю будівлю, оскільки в щогли конусоподібна зона захисту. Для запобігання вітровому навантаженню вона додатково фіксується тросами.
Якщо такий громовідвід для приватного будинку не підійде, можна купити звичайний щогловий або тросовий громовідвід, коли між двома стержнями натягується металевий трос. Така конструкція набагато дешевша та легша, що значно спрощує монтаж.
Щоби добре закріпити грозозахисний трос, знадобиться натягувач. Він працює на основі гвинтового механізму, що дозволяє плавно регулювати стрілу провисання. З часом трос може просідати через зміни температури, але його можна підтягнути.
Одного громовідводу на будинок більш ніж достатньо. Для довгої, але рівної двосхилої покрівлі можна поставити дві штуки на краях та з’єднати цепом або товстим дротом. Така конструкція буде меншою за розмірами та може навіть обійтися дешевше.
Щоби забезпечити ефективне уловлювання блискавки, громовідвід на приватний будинок виготовляється з прута довжиною від 2 метрів. Під час планування варто також враховувати висоту розміщення, особливості даху, дерева поряд тощо.
Для дачного громовідводу може знадобитися щогла від 5 метрів. Це може бути стара антена чи дерево, у крайньому разі її можна розмістити прямо на даху. Місце потрібно вибирати ближче до центру чи біля димоходу.
Блискавковловлюючий стержень фіксується оцинкованими хомутами, можна додатково приєднати інші металеві конструкції на даху. Вони допоможуть розвіяти потужність розряду на більшій площі та знизити небезпеку загоряння.
Розбираємо основні бренди блискавкозахисту
Засоби захисту від блискавки – це не тільки громовідводи. Надпотужний імпульсний розряд може потрапити в домашню мережу також через ЛЕП. Якщо блискавка поцілить в опору на відстані до 1км від будинку, то побутові електроприлади можуть вийти з ладу.
Виробники випускають здебільшого не весь комплекс захисного обладнання, а лише окремі складники. Наприклад, блискавкозахист від Schneider Electric та ABB – це переважно розрядники, але вони вважаються одними з найкращих у Європі, тому використовуються навіть на великих промислових об’єктах. Щоби заощадити можете взяти більш бюджетний IEK та окремо придбати комплектуючі для блискавкозахисту від інших виробників. Це найпростіший спосіб створити ефективну систему захисту за адекватну суму.
Якщо будинок розташований на відкритій місцевості, то ймовірно доведеться ще й купити блискавковідвід. Вибирати краще серед європейських виробників, оскільки в них висока якість та тривалий термін служби, що досягається завдяки використанню спеціальних сплавів із високою стійкістю до корозії.
Хороші системи блискавкозахисту в OBO Bettermann, оскільки виготовляються із якісних матеріалів та мають широкий вибір комплектуючих. Ще вони швидко монтуються, притому мають високий рівень надійності.
Для дачі можна купити Zuver, він теж непоганий – просто бюджетний, але на 5–10 років його точно вистачить.
Здесь написано молниезащитное, но насколько я понимаю, оно ничем не отличается от обычного заземления? Мне надо чисто для домашней сети. И еще вопрос, судя по картинке стержни достаточно толстые, а 6 метров в глубину - это много, можно ли забить вручную без электромолотка? А то у меня нет специальных инструментов, только кувалда. Если вручную никак, посоветуйте инструмент, только недорогой до 1000 гривен.
Очень удобная вещь, если делать заземление через фундамент, интересно что у других фирм подобное оборудование почти не встречается. Наша бригада пару раз делала систему заземления чисто на Беттерманне, так с ним работать одно удовольствие, все собирается словно конструктор, все соединения совместимы и аксессуары есть какие хочешь. Не рекламирую, но чисто объективно это лучшая фирма, правда не всем по карману.
Мы для молниезащиты на объектах используем такую ленту, чтобы соединить молниеприемник с заземлением. Она гибкая и прочная, легко монтируется. Одного комплекта в среднем хватает на 2-3 объекта, зависит от высоты крыши и расстояния к контуру. Могу сказать, что качество хорошее, лента не ржавеет и не разрывается, по краях может быть острой, поэтому лучше работать в перчатках.
Я на даче проводку заземлил таким комплектом, это намного удобнее чем закапывать треугольник. На установку потратил буквально 30-40 минут, забил штырь, поставил перемычку и следующий забиваешь, а в конце просто нужно подключить провод. Получилось в принципе недорого за такой комплект, и прослужит надеюсь лет 10. Земля у меня не очень влажная, сверху сантиметров 30 песок, так что по идеи быстро сгнить не должен. Предлагал соседу по даче сделать также, но он чет не спешит, а заземления на сколько я знаю у него нет вообще.
Недавно переехали на новый дом и начались проблемы с проводкой, в одном месте розетка искрит, в другом - лампочка мерцает. Пока менял проводку, оказалось, что заземление нерабочее, в землю был забит кусок кровати, но давно сгнил. Сначала хотел сварить контур из металлолома, но потом подумал и решил не заморачиваться. Купил такой комплект и буквально за несколько часов сделал заземление. Примерно посчитал, по деньгам почти то же самое, на насколько удобнее и надежнее.
Насколько я понял, эти штыри с наконечниками и соединяются между собой в виде треугольника. А можно ли их использовать для вертикального заземления, чтобы в одном месте забить один поверх другого? Если да, чем их можно соединить между собой? Я примерно понимаю, как это сделать кустарным методом, но будет лучше, если у вас найдутся какие-нибудь муфты как раз под такие стержни. И еще, если делать треугольником, у меня дома просто завалялись рейки железные. Интересует, насколько крепко будет держаться шов, если стержни просто приварить рейками или между собой в виде лучей?
В прошлом году строился и там участок на горе, я решил не рисковать и сделать все по шен-шую, с молниетводом. Покупал как раз у вас, сначала мне показалось дороговато, но на других сайтах еще дороже, поэтому решил взять у вас что-то среднее по цене и качеству. Этот комплект хороший в том плане, что собирается как конструктор - забил штырь, прикрутил и еще один забил. Заземление вместе с мачтой мы за один день установили, что очень даже неплохо.
Взяв на дачу. Зручна штука, забив молотком в землю і не паришся. Такий собі бюджетний середнячок, але мене цілком влаштовує. Купляв тут бо магазин офіціал, так спокійніше (і дешевше). До речі досить швидко отримав, вже мабуть на наступний день після замовлення. але забирав самостійно.
Как раз планирую переделывать заземление дома, а то оно старое делалось еще наверное лет 20 назад, если не больше и от него уже давно ничего не осталось. Насколько лет хватит такого штыря, потому что земля влажная с глиной? И чем его забивать в землю, обычный молоток средних размеров подойдет?
Купили дом, а там вся проводка старая и летом решил переделать полностью, а вместе с ней и заземление. У меня у друга измеритель сопротивления специальный есть - мы проверили, оказалось что заземления нет вообще. Менеджер ваш посоветовал взять Зувер, мол недорогой и качественный. На установку за все про все потратил меньше часа, штыри вопреки ожиданиям забиваются в землю легко. Забили, потом проверили - заземление рабочее. Пришлось потратиться, но на таком лучше не экономить.