Свердловинні насоси
Насоси для забору води з тонких свердловин
Глибинні насоси для підняття води використовуються для забору води з артезіанської свердловини. Застосовуються переважно для водопостачання в приватному секторі. Відрізняються циліндричним корпусом і своєрідною конструкцією, завдяки якій досягається велика довжина занурення. Під тиском робочі колеса піднімають воду на висоту понад 30 метрів для наповнення гідроакумулятора, що постачає водопровід.
Вибираємо необхідні параметри
Занурювальні насоси для свердловин підбираються за:
Глибиною занурення – це найважливіший критерій під час вибору. Від глибини занурення залежить продуктивність. Наприклад, якщо насос розрахований на 90–150м, на глибині 90м він буде працювати найефективніше, але з кожним метром глибини продуктивність буде знижуватись. 150 м – критичний рівень, глибше якого лопаті (або гвинти) не можуть піднімати рідину;
- Потужністю. Однофазні моделі можуть бути від 0,35кВт до 4кВт, трифазні – від 2,2кВт до 7,5кВт. Останні ефективніші, мають високу зносостійкість та хороший ККД, своєю чергою однофазні – дешеві та краще адаптовані до умов побутової електромережі (не в кожному будинку є три фази);
- Діаметром патрубка (від ½ до 5 дюймів) – за ним підбирається ширина вихідної труби;
- Матеріалом робочого елемента – підбирається залежно від хімічного складу води. Правильний матеріал збільшує експлуатаційний термін і впливає на зносостійкість. Найнадійнішим є поліамід, потім латунь, і найдешевша – бронза;
- Наявністю захисту від сухого ходу – важливо в разі низького дебіту джерела. Деякі моделі вже укомплектовані даною системою, за необхідності її можна купити окремо.
Щоб, купити хороший свердловинний насос необхідно враховувати:
- Особливості джерела (глибину занурення, тип ґрунту та хімічний склад);
- Тип водопроводу (кількість споживачів, рівень споживання, довжину труб і висоту водяного стовпа).
Так ви підберете оптимальну модель для домашнього водопостачання. Якщо купити занурювальний насос для невеликої свердловини недостатньої потужності, буде слабкий тиск (напір) у водопроводі, а надто потужний аналог:
- Буде неефективно споживати електрику;
- Через завелику продуктивність буде швидко спустошувати джерело, що може спричинити проблему сухого ходу.
Крім того, потужність впливає на вартість. Наприклад, ціна насоса для звичайної свердловини глибиною до 120 метрів починається від 7700грн (Speroni) – найдешевші з бронзовим покриттям водопідйомних коліс. Якщо виходити з розрахунку невисокої вартості та якості, варто звернути увагу на Pannelli (йдуть під замовлення з Італії), у них надійна конструкція та латунні лопаті, що забезпечують високу зносостійкість.
Ціна глибинного насоса залежить і від бренду виробника. Серед найпопулярніших:
- Grundfos (Німеччина) – найвища якість і максимальний захист;
- Pannelli (Італія) – гарна якість, проста, але надійна конструкція;
- Pedrollo (Італія) – гарна якість, середній ціновий сегмент;
- Speroni (Італія) – попри італійську прописку бренду, виробляються в Китаї.
В Україні ціни на глибинні насоси для свердловин (відцентрові) починаються від 7500 грн (бюджетні серії). Для більшої надійності ми рекомендуємо вибирати моделі вартістю від 10 000грн. Настільки висока різниця через матеріал лопатей, технічні особливості конструкції та країну виробництва.
Відцентрові насоси свердловин для приватного будинку
Хороші для будь-яких типів свердловин. В основі робочого елементу – закріплене на валу колесо. Мають широкий асортимент типорозмірів, завдяки чому можна підібрати оптимальний варіант під індивідуальні вимоги користувачів та особливості водоносного пласту. Підходять для рідини з невеликими домішками піску (до 150 г/м³). Головні переваги полягають у високому ККД, енергоефективності та тривалому терміні служби.
Гвинтовий (шнековий) насос для глибоких свердловин
>Підходить тільки для свердловин із чистою водою (без домішок), оскільки найменші тверді частинки в рідині збільшують знос. Використовується здебільшого для водопостачання будівельних робіт і сільського господарства. Моделі потужністю понад 750Вт можуть застосовуватися для артезіанських пластів і в системах з автоматичним увімкненням. Такі глибинні насоси значно дешевші за відцентрові, у цьому й полягає їхня головна перевага.
Чому краще купувати тут – у спеціалізованому інтернет-магазині?
Насправді варіантів місць для придбання подібного роду електрообладнання дуже багато: господарські магазини, торгові центри, спеціалізовані точки тощо. Наприклад, у Києві купити глибинний насос для свердловини за нормальною ціною можливо й на ринку «Юність»…
Головна проблема полягає в бідному асортименті та відсутності потрібних аксесуарів. Крім того, є ризик придбати підробку. Тому найкращий варіант – спеціалізований інтернет-магазин, як всеукраїнський «АксіомПлюс». У ньому ви можете купити насос для свердловини з перевагами:
Зручний каталог із фільтрами пошуку;
- Можливість замовити товар у будь-який зручний час, включно у вихідні та святкові дні;
- Кур’єрська доставка по Києву або дешевший варіант – самовивезення;
- Знижки на відправку по Україні через Нову Пошту;
- Оплата в будь-який спосіб (готівкою, банківська картка, Приват24);
- Адекватна вартість, плюс до всього, є шанс отримати хорошу знижку;
- Гарантія від виробника;
- Допомога у виборі оптимального варіанту.
Крім зручного сервісу, можете бути впевнені в надійності продукції, позаяк усі товари мають гарантійний термін, і в разі чого ви завжди можете звернутися до нас по допомогу.
Строю частный дом и необходима была скважина. Все скважинщики "парили" свои насосы по бешеной цене, решил пойти на принцип и купить все сам. Наткнулся на неизвестный бренд, меня убедили что это 100% Италия. Визуально насос оказался очень качественно сделанным и потребляет всего 0,75квт, при том, что все конкуренты потребляют более 1квт, цена получилась ниже, чем у насосов такого уровня (Грюндфос мне предлагали почти за 27 тыс). Спасибо магазину, подобрали все остальное оборудование: кабель, бак и пульт. Итого экономия на скважине составила почти 1 тыс дол !!! Заплатил монтажникам только за работу, часть сделал сам, что смог. Работает отлично!