Кутові шліфувальні машини (КШМ)
Як вибрати та дешево купити болгарку в Україні
Хоч це й багатоцільовий інструмент, не можна його вибирати аби як. Він чітко ділиться на класи, залежно від особливостей застосування. Неправильний вибір характеристик може призвести до втрати ефективності та поломки самого електроінструменту.
Назва «турбінка» або болгарка походить від географії виробництва, оскільки з початку 1970-х у Радянський Союз перші кутові шліфмашинки імпортувалися саме з Болгарії. Вони дуже швидко стали популярними, а марка «Eltos» стала загальновідомою.
Користувачі здебільшого вбачають головне призначення в різці труб, каркасів, металоконструкцій, але це не всі можливості. Відрізна КШМ – кутова шліфувальна машина (вона ж болгарка) з металевою щіткою замість диска перетворюється в повноцінний шліфувальний інструмент. Щоби не виникало проблем у процесі експлуатації, потрібно правильно вибрати клас.
На які умовні класи поділяється кутова шліфмашинка
Для двох найменших дисків (Ø115 та Ø125) знадобиться малопотужна модель на 500–1000Вт. Вона підходить виключно для тонколистового металу або пластику, проте дуже легка та зручна. Завдяки тому, що вага не перевищує 3кг, нею зручно працювати в будь-якому положенні.
До професійного типу належить дворучна кутова шліфувальна машина, що працює з кругами Ø150, Ø180 і Ø230. Підходить для твердих матеріалів: каменю, цегли та бетону. Вага може перевищувати 5кг, що вимагає професійної спритності під час роботи.
Для домашнього та напівпрофесійного використання найкраще купити КШМ на 115–125мм або 150мм, потужністю 1000–1500Вт, оскільки вона чудово пристосована для побутових завдань, підходить для більшості ремонтних і монтажних робіт у приватному будинку.
Для більшої зручності та безпеки можете купити кутову шліфувальну машину:
- Із захистом від ненавмисного запуску. Якщо хоча б на мить перерветься живлення, вона не увімкнеться, поки не буде розціплений курок;
- З автоматичним регулюванням швидкості обертання – для неоднорідних матеріалів, як металопластиковий профіль із жорсткою основою та м’якою окантовкою, армовані бетонні блоки тощо;
- З ручним регулюванням обертів – для ефективної роботи з різними матеріалами.
Яку перевагу має кутошліфувальна машина з регулюванням
Для ефективного розрізання каменю необхідна швидкість понад 8000об/хв, а для пластикових труб достатньо 5000об/хв. Матеріал, залежно від твердості, вимагає певної швидкості обертання диска. Найчастіший приклад, коли кутова шліфувальна машина з регулюванням обертів може одночасно використовуватися для розрізання каменю та металоконструкцій.
Недосвідчені користувачі часто вибирають максимальну кількість обертів. Це не завжди доцільно, оскільки вага інструменту може бути завеликою, що вплине на зручність під час користування. Щоби не вгадувати, дотримуйтеся рекомендацій виробника.
Щоби не створювати пускові струми, що підвищують мережеве навантаження, майже всі кутошліфувальні машини мають механізм плавного запуску. Захисний кожух – захищає від дрібних частинок під час розрізання. Для досягнення оптимальної швидкості обертання після запуску достатньо кількох секунд, що дозволяє відразу розпочати роботу.
Немає особливого сенсу економити, з огляду на те, що ціна болгарки з регулюванням обертів не набагато вища від звичайної, а регулювання надає зручності та гнучкості в застосуванні.
Якщо в такому випадку особливої різниці в ціні немає, то з типом живлення все навпаки. Мережеві моделі дешевші, але акумуляторні – незамінні для мобільної роботи або для використання на об’єктах без доступу до мережі.
У яких випадках варто купити акумуляторну болгарку
Головна перевага – незалежність від мережі. Це єдиний варіант для будівництва або виїзних польових робіт, коли потрібно демонтувати довгу огорожу, розібрати металоконструкції тощо. Недолік у тому, що потрібна регулярна підзарядка, тому розраховуйте, щоби вистачило ємності батареї. Для тривалої роботи вибирайте моделі з АКБ понад 5А·год.
Для частого використання краще переплатити та вибрати європейського або корейського виробника. Найпопулярніший – Bosch, вартість такої болгарки може в 10–15 разів перевищувати вітчизняні або китайські аналоги, зате вона стабільно служитиме протягом багатьох років.
«Китайці» часто не витримують і половини року, особливо у випадку щоденного користування. Проте, для початківця або господаря, що бере болгарку для будинку «про всяк випадок», бюджетна модель – непоганий варіант.
Чому найвигідніші ціни на болгарки в Україні саме в інтернет-магазині
Одноручні продаються майже в кожному будівельному магазині, але там часто виникають складнощі з вибором. Через малий асортимент часто доводиться вибирати з того, що в наявності (переважно Китай). Позаяк це зазвичай не ходовий товар, доведеться переплатити за накрутку.
Проте, купити болгарку недорого можна в інтернет-магазині, де:
- Великий асортимент товарів від найкращих виробників із Євросоюзу, США, Японії, Південної Кореї та України;
- Зручний пошук у каталозі з допомогою фільтрів характеристик, цін та брендів;
- Вартість нижча, ніж у стаціонарних магазинах та будівельних гіпермаркетах;
- У разі оптового замовлення можлива знижка;
- Зручна безготівкова оплата;
- Доставка по Україні або самовивезення в Києві.
Вартість найдешевшої болгарки починається від 25$ – буде не шкода, якщо зламається. Заодно зрозумієте, як часто будете користуватися, і в перспективі зможете обзавестися надійним інструментом.
У нас можна дуже вигідно купити болгарку Makita (Японія) або Metabo (Німеччина) з доставкою. За якістю вони майже не поступаються Hyundai та Bosch, але відчутно дешевші. Якщо потрібна допомога з вибором, телефонуйте за номерами на сайті або скористайтеся формою зворотнього зв’язку.
Болгарка пережила всю стройку частного дома, купил на нее несколько разных дисков и для дерева с зубьями и отрезные для металла. Резал сайдинг, профиля гипсокартона, подрезал деревянные доски и много чего. Мощности и размера хватило. Удобная ручка, была до этого другая болгарка так у нее толстая неудобная ручка. понравилась и цена и качество.