Електро-генератори та електростанції
- Генератори: кому потрібні, кому необхідні
- Три головні критерії при виборі
- Як заплатити лише за користь
- Вибір за видом палива та потрібної потужності
- Одно- чи трифазний: параметри мережі
- Врахуйте тип охолодження генератора
- Як знизити рівень шуму
- Реєстрація та сертифікація в Україні
- Відгуки про генератори
Ми живемо у світі, де вся апаратура, без якої ми вже не уявляємо свого життя, працює, споживаючи електроенергію. А з її нестабільною подачею ви 100 % знайомі та, мабуть, уже замислюєтеся про покупку резервного джерела живлення, щоби забути про перебої електропостачання назавжди.
Ви ніколи не стикалися з тим, що внаслідок збою на станції або через грозу пропадає електрика? У кращому випадку ви можете залишитися без освітлення, а в гіршому – без води. Добре, якщо в цей момент нікого не буде у ванній. Для когось це звучить як жарт, але мешканці приватних будинків, особливо за містом, часто зіштовхуються з подібною проблемою.
Як наслідок – у голові починають роїтися думки про те, щоби купити генератор. Це недешеве обладнання, тому щоби не витрачати даремно кошти, варто ретельно вивчити наявну в інтернеті інформацію та проконсультуватись із фахівцями.
Щоби зрозуміти, чи взагалі доцільно його купувати, розглянемо найчастіші випадки, для чого його використовують.
Найчастіше резервний генератор купують для
Отже, резервні електростанції в деяких випадках потрібні, а інколи – просто необхідні. Питання в тому, яку краще придбати, щоби не передплачувати й вона приносила потрібну користь. Відповідь на це питання ви знайдете нижче.
Три основні критерії для вибору
- Генератор буде використовуватися для аварійного живлення чи, як основне джерело електроенергії?
- Які електроприлади будуть працювати від нього?
- Яке навантаження буде на мережу в певні проміжки часу?
Це основа, від якої варто відштовхуватися. Але для максимальної відповідності вимогам – уточнимо особливості комплектації, живлення, потужності тощо.
На вартість електрогенераторів впливає
Україна ще не до кінця розв’язувала проблему енергозалежності та нестабільності електромереж. Часті перебої електропостачання збільшують попит на резервні генератори.
Найбільше на формування цін впливають такі чинники:
- Тип паливної системи та потужність на виході;
- Виробник, особливості постачання;
Бренд, курсові коливання та інші комерційні особливості.
Комплектація та технічні характеристики теж впливають на формування ціни, хоча й не так суттєво.
Визначальні характеристики
Якщо розібратись у певних характеристиках та особливостях, можна самостійно вибрати оптимальну модель.
За видом палива та потужністю
За видом палива є 4 види генераторів із діапазоном потужності від 0,5 до 2000 кВт. Максимальна потужність:
- Бензинові – 20 кВт;
- Дизельні – 2000 кВт;
- Газові (природний/зріджений газ) – 2500 МВт;
- Гібридні. Можуть працювати від бензину та від газу.
Під час вибору перевіряйте ККД (коефіцієнт корисної дії), що прописаний у паспорті кожного пристрою.
Зверніть увагу: у характеристиках вказана максимальна потужність.
За кількістю фаз
- однофазні – 230В, забезпечують роботу тільки однофазних приладів;
- трифазні: між нулем і однією з фаз – 230В, міжфазна напруга – 400В. Працюють з однофазними та трифазними приладами. Частота струму становить 50 Гц. У разі відхилення потужності на одній із фаз (перекошення) є ймовірність виходу з ладу електростанції.
Враховуйте пік навантаження в амперах (А). До електростанції не можна підключати прилади, що споживають більше за максимальну потужність електрогенератора.
За типом охолодження
У процесі роботи генератори втрачають частину виробленого «продукту». Втрачена енергія перетворюється в тепло й нагріває металеві елементи електростанції, що зменшує її термін служби. Тому важливо вибрати оптимальну систему охолодження:
- повітряна (в електростанціях до 10 кВт) – у місці встановлення обладнання має бути постійний потік повітря для відведення гарячого повітря з відпрацьованими газами;
- рідинна (понад 5 кВт) – для ефективного охолодження використовується антифриз або вода. У випадку встановлення в приміщенні однаково має бути примусова вентиляція та рукав для відводу відпрацьованих газів.
Гучність генератора – головна проблема
Ще не винайшли абсолютно безшумну електростанцію, тому залишається тільки одне – знизити рівень шуму до мінімуму. Це можна зробити декількома способами:
- «Одягнути» генератор у протишумний теплозахисний кожух. Його можна придбати окремо чи в комплекті (див. захищені моделі);
- Організація безшумної поточно-витяжної вентиляції (вентиляційні жалюзі). Така система обійдеться дорожче, і виправдає свою вартість хіба що в промисловості, але точно не на побутовому рівні;
- Звукоізоляція приміщення.
Можна поєднати декілька способів, залежно від умов експлуатації.
Монтувати звукоізоляцію повинен майстер, оскільки вона може впливати на систему охолодження. Порушення під час встановлення може призвести до перегріву електрогенератора, особливо повітряного типу.
Реєстрація та сертифікація в Україні
В Україні може знадобитися реєстрація в РЕМ, що важливо для збереження безпеки електромережі. Разом із переліком документів потрібно надати технічний паспорт.
Реєстрації підлягають тільки стаціонарні моделі. Невеликі переносні генератори ставити на облік не обов’язково.
Знаючи оптимальні характеристики та комплектацію можете вибрати модель, що підходить для вашого бюджету.
Ми гарантуємо:
Низьку вартість у порівнянні з іншими магазинами. | |
Технічну консультацію та допомогу з вибором, підключенням, оформленням тощо. | |
Сертифіковану продукцію від виробника. | |
Гарантію. | |
Сервісне обслуговування. | |
Доставку в Київ та інші міста країни (або самовивезення зі складу). | |
І… світло, коли його немає в інших. Продажа автономних електрогенераторів – профільний напрям інтернет-магазину з 2010 року. |
У меня был когда-то такой генератор - весьма мощный и надежный. У него очень качественный двигатель и в принципе комплектация. Потребление топлива больше зависит от нагрузки, но слишком прожорливым его назвать сложно. При нагрузке 1,5-2кВт, он потребляет меньше двух литров бензина в час. При своей номинальной мощности у него компактные формы и габариты. Большой емкий топливный бак, что в плюс к автономности. Работает шумно, но в самом доме у меня шумоизоляция, так что спать мешал только летом при открытых окнах. Очень хорошая стоимость, учитывая что это Hyundai.
Generac - самый топ! В Украину, насколько я знаю, вообще две или три фирмы импортируют магистральные газогенератор, в том числе Generac. Тихий и очень экономичный генератор. Охлаждение хоть и воздушное, но двигатель не сильно перегревается. Может работать сутками.
Конкретно эту модель подключал на фабрике, так владелец ни разу еще не жаловался. АВР сама запускает генератор и через 20-30 секунд электроснабжение восстанавливается. Это в разы быстрее чем с дизельным, тот дольше прогревается. Газовый удобнее тем, что не нужно заливать топливо и гораздо экономичнее. Еще одна фишка в том, что он почти не требует обслуживания, нет фильтров, карбюратора.
Очень качественный и очень надежный генератор, но понятное дело дорогой. Из-за цены подойдет не всем, такие обычно заказывают серьезные предприятия.
Раньше покупал у вас генератор под заказ, пришлось ждать неделю, но доставили. Генератор неплохой, покупал для резервного питания. Зимой часто пропадает свет, а газовый котел не включается, так как нужно запитать электронику. Также на резерве у меня освещение, и две розетки в гостиной. Мощности как раз хватает. Топлива расходует немного, около 1 литра в час.
Генератор китайский, потому старался не включать надолго, максимум работал у меня 4 часа. Иногда заводится не с первого раза, один раз вообще не хотел заводится, но тогда свеча затекла. Работает не громко, я думал будет хуже. Маленький вес и габариты, можно переносить в одиночку, ну лучше вдвоем. В общем, своих денег точно стоит.
В интернете встречаются разные этикетки на одинаковых генераторах GPG950 .
В чем отличие, подскажите?
Разные этикетки одного товара свидетельствуют о разных партиях поставок.
Также могут быть незначительные отличия оттенка, цвета краски других частей корпуса.
Взяли как резервный на дачу, притомились за прошлое лето от периодических отключений электричества по поселку. Пригодился уже неоднократно, как белые люди со светом во время очередной аварии. Время автономной работы обозначено 8 часов, но нам пока столько не требовалось, потому ни подтвердить, ни опровергнуть не могу, максимально был в работе до 5 часов. Как будет работать зимой еще не скажу, купили в апреле, посмотрим. Брали в рассрочку – ценная возможность. Нам удобнее было растянуть сумму на 3 месяца, пусть переплатили, зато не так сразу по бюджету ударило, и уже работает.
Кстати, не очень шумный, боялись, будет хуже, вполне терпимо и соседи не жалуются (а будут жаловать, значит, завидуют:))
Отличный генератор, made in USA уже говорит само за себя. Мы изначально нацелились на качество, в этом вопросе решили обойтись без китайщины. Поставили на освещение, холодильник, комп, котел и насос. Стоит на отмостке вблизи дома, под навесом. Включается за считанные секунды, шумит вполне терпимо, там шумопоглощающий капот, он же защищает от дождей и снега. Есть автоматическая регулировка напряжения. Достойнейший продукт, стоит своей цены. Приятно знать, что не страшно что пропадет электричество, не только на несколько часов, но и на несколько дней. И не надо следить за запасами бензина или дизеля и дозаправлять.
Немецкое «авторство», а сборка заводская китайская, но нормальная, на уровне.
Поставил на даче, регулярные обрывы, и хз что угодно на линии… Пока выручает.
Расход почти паспортный, примерно полтора литра в час.
На дисплее видно напряжение и количество отработанных часов, индикатор уровня бензина - всё читается хорошо.
Конечно шумит, НО тут или в тишине со свечками и с продуктами в погреб/из погреба носиться, или «пренебречь, вальсируем».
Взял в рассрочку от Приватбанка, универсальной картой. Кто-то тут писал недавно, что неработает услуга - РАБОТАЕТ, прямо в магазине причем. Разбили всю сумму на 3 платежа.
На момент заказа действовала бесплатная доставка. Получил на НП в Золотоноше, за доставку не доплачивал.
Покупал для дома, чтобы сделать резервный источник, так как свет стал часто пропадать, мне понравился. Брал, потому что Хьондай, и как по мне, не зря переплачивал за название. Заводится с первого раза, громкий, но терпимо, я думал будет хуже.
В характеристиках указана автономность 11 часов, у меня он один раз работал 6 часов и никаких проблем, на счет 11 утверждать не буду. Топлива потребляет относительно немного, 5 литров уходило за 2 часа. Для домашних нужд хватает, так что я доволен. Знаю, что китайцы в два раза дешевле, но решил не рисковать.
Хороший экономный генератор, хорошо подходит для автономного электроснабжения, у меня он подключен как резервный источник на дачи. АВР покупал отдельно. В плане обслуживания генератор не требователен, нужно только время от времени менять фильтра. Расход топлива небольшой, у меня он работает в среднем по 3-4 часа каждый раз когда пропадает свет, так что полного бака хватает надолго. Панель оснащена счетчиком моточасов и вольтметром. Работает шумно, но не так чтобы очень громко. Учитывая изначальную стоимость, качеством я доволен.
Очень надежный и достаточно экономный генератор, работает почти бесшумно. На газу двигатель работает тише, чем на бензине, кроме того корпус оборудован для шумоизоляции. Может работать и от баллонов, но у меня он подключен к газовой трубе, это намного практичнее и в разы дешевле. Расходы на подключение на самом деле быстро окупаются. Еще один плюс в том, что не нужно почти никакого обслуживания - масло доливать, фильтры менять и т.д. Запускается автоматически, как только пропадает свет, дает чистое напряжение. Цена конечно кусается, но это американский Generac, он в разы надежнее китайских или турецких генераторов.