Зварювальні генератори
Зварювальний електрогенератор – пристрій, що використовується для зварювальних робіт (відрізняється високими вимогами щодо потужності) і як резервне джерело електроживлення. Він об’єднує в собі генератор і зварювальний апарат.
Зварювання – процес отримання нероз’ємних з’єднань через встановлення міжатомних зв’язків між частинами шляхом нагрівання, пластичного деформування або цими двома способами одночасно. Застосовується для металевих, пластмасових та керамічних виробів.
Щоби придбати ефективний та надійний зварювальний генератор, потрібно визначити оптимальні характеристики, функціонал та комплектацію. У такий спосіб ви не лише отримаєте хороше обладнання, але й заощадите кошти.
Основні переваги такої установки
Це недешевий пристрій, що використовується для зварювання та автономного живлення електроприладів, проте вигідніше купити його, ніж окремо генератор та зварювальний апарат. Головні переваги такого рішення:
Потужність у рази менша, ніж потужність окремого джерела живлення для зварювального апарату. Наприклад, якщо його потужність 4кВт, то для живлення знадобиться генератор щонайменше на 10кВт або замість нього можна взяти готову систему на 4 кВт; | |
Немає зайвих проводів та подовжувачів на будівельному об’єкті; | |
Немає додаткових електроінструментів | |
Знижена вага та габарити, що полегшує транспортування та переміщення на будмайданчику; | |
Низький рівень шуму; | |
Міцна конструкція. |
У будь-якому разі ви отримаєте:
- Безперервну роботу незалежно від стабільності електромережі;
- Можливість роботи в польових умовах, де немає ліній електропередач.
Різновиди за видом палива
Паливо – один з основних критеріїв вибору. Зварювальні електрогенератори можуть працювати на дизелі або на бензині.
Запускаються вручну або з допомогою електростартера. Можуть використовуватися для дрібних домашніх робіт, на будівництві (зварювання труб та металоконструкцій), для ремонту автомобілів тощо.
Переваги та недоліки бензинових моделей
Вони найпоширеніші на українському ринку, можуть мати потужність від 0,5кВт до 10кВт.
Основні переваги:
- Порівняно низька вартість, у порівнянні з дизельним аналогом;
- Простота керування;
- Мобільність – завдяки легкій конструкції;
- Без проблем запускаються за низької температури.
Недоліки:
- Моторесурс менше ніж 3000 мотогодин, залежно від моделі;
- Витрата палива переважає 2 л/год за умови роботи на номінальній потужності;
- Бензин – не найдешевше паливо.
Основні характеристики дизельних ЗГ
Відрізняються великим робочим ресурсом та стійкістю до тривалих навантажень. Мають номінальну потужність понад 5кВт та характеризуються:
Низьким рівнем шуму; | |
Стабільністю роботи, навіть за великого навантаження; | |
Тривалим міжсервісний періодом – моторесурс до 40 000 мотогодин (залежить від моделі та виробника); | |
Високою продуктивністю; | |
Низькою витратою палива (приблизно 330гр/кВт). |
Зварювальний дизельгенератор дешевший у техобслуговуванні, ніж бензиновий.
Дизельні моделі мають і недоліки:
- Погано працюють взимку (дизельне паливо парафіниться за низької температури);
- Висока ціна;
- Мають низьку мобільність через великі розміри й вагу.
За силою струму розрізняють такі види:
- побутовий – із силою струму до 200А (оптимальний для домашніх потреб);
- напівпрофесійний – до 300А (для невеликих будівельних об’єктів);
- професійний – 300А (витримує великі навантаження).
Ціна залежить від потужності, тому вибирайте обдумано.
Постійний та змінний струм: випрямлячі та трансформатори
Генератор постійного струму використовується з послідовним підключенням у зварювальний ланцюг баластних опорів. Така схема використовується в багатопостових пристроях. Джерела живлення постійним струмом називаються зварювальними випрямлячами. Завдяки рівній напрузі, шви виходять якісними та рівними. Підтримують електроди різних розмірів. Відрізняються ювелірною точністю.
Генератори з магнітним потоком, що змінюється залежно від зміни величини зварювального струму, поділяються на три основні групи:
- з обмоткою незалежного збудження й послідовною обмоткою, що розмагнічує; ампер-витки останньої спрямовані зустрічно до ампер-витків обмотки незалежного збудження;
- із самозбудженням; ампер-витки паралельної намагнічуючої та послідовної розмагнічуючої обмотки спрямовані зустрічно;
- із самозбудженням – мають намагнічуючу обмотку збудження та використовують розмагнічуючу дію реакції якоря.
Зварювальні трансформатори перетворюють струм із постійного на змінний. Вони дешеві, але якість роботи в них значно гірша (потовщені нерівні шви). Звертайте увагу на цю особливість під час вибору, особливо якщо для зварювання потрібні не лише міцні, але й естетично рівні шви.
У нас можете вибрати генератор, що буде відповідати вашим вимогам, як зварювальника. В асортименті багато потужних, функціональних та простих в експлуатації моделей. Телефонуйте за одним із вказаних на сайті номерів, і наш фахівець допоможе вибрати оптимальний варіант, що підійде за характеристиками та бюджетом. Замовлення доставляємо по Україні, а в Києві можете за бажанням забрати самовивозом прямо зі складу.
У генератора удобная панель управления, хотя качество двигателя и топливной системы очень даже среднее. Расход топлива чуть больше 1л/час, но это зависит от нагрузки. Заводится со стартера, не нужно дергать за ручку. Уровень шума средний. Вес большой как для генератора на 3,5кВт, но это компенсируется колесами. Обслуживание и ремонт не дешевые, но это уже зависит от качеству запчастей. Как для китайского генератора он неплохой, во всяком случае не хуже Кентавра или Форте, да и цена самого генератора нормальная.
Очень громкий генератор, но зато мощный и надежный. У него хороший качественный 4-тактный двигатель, не брезгливый - хорошо работает как на бензине А-92, так и А-95, запускается вручную без особых проблем. Топливный бак относительно не большой, но емкости хватает в среднем на 3 часа. Еще генератор оснащен удобной для транспортировки рамой. Даже при долговременной работе она остается холодной, но может перегреться сам генератор. Вес достаточно большой, но вдвоем или втроем переносить можно.