Інвертори для сонячних панелей
Як вибрати сонячний інвертор (Grid-tie) для перетворення постійного струму (DC) в змінний (AC)? Справа в тому, що фотоелектричні модулі виробляють низьковольтний заряд і перед тим, як живити їм проводку, необхідно синхронізувати струмові характеристики з мережевими. Форма синусоїди впливає на ефективність роботи і безпеку підключеної електротехніки.
Так, інвертор з чистою синусоїдою видає 50Гц паралельно з мережею, що максимально безпечно і ефективно для побутової техніки. Що важливо, навіть при навантаженнях просідання не перевищує 10% (що властиво для старих українських ЛЕП). Завдяки цьому струмопровідні частини менше піддаються зносу.
«Чистий синус» найкраще підійде для мереж, що живляться з альтернативних джерел, тому що забезпечує стабільні струмові характеристики, безпечні навіть для чутливих мікросхем. Оскільки коливання напруги у нього менше, ніж у магістральної лінії, що підійде навіть для високоточної електроніки.
Один з головних критеріїв для вибору - максимальна потужність на виході. За нею і визначається номінал майбутньої сонячної електростанції.
Ціна інвертора з правильною синусоїдою не набагато вище звичайного і виправдана: менше втрати при зміні струмових характеристик, а значить, більше вироблення, що важливо в умовах обмеженого електропостачання.
Для автономного енергозабезпечення сонячними панелями застосовується мережевий інвертор 12/220В на:
- 1кВт - мінімальний варіант для резервації електроенергії в будинку. Його цілком достатньо для освітлення;
- 2кВт - підійде для живлення, крім освітлення, ще й малопотужного обладнання;
- 3кВт - найпопулярніший варіант, якого вистачить для підживлення всього будинку, за винятком нагрівального електрообладнання;
- 5кВт - максимальний номінал для переробки напруги з 12 вольт на 220 вольт. Підійде для енергозабезпечення великого приватного будинку або котеджу з однофазним введенням. Такої потужності вистачає для довготривалої підтримки роботи малопотужних енергоспоживачів.
Гібридний інвертор призначений для розподілу виробленої електроенергії: частково «додому», а частково через лічильник на магістральну лінію. Завдяки такій системі Ви будете захищені від короткочасних перебоїв електропостачання.
Виходячи з вартості обладнання в Україні купити перетворювач напруги з 12В на 220В можна і дешевше, ніж сам комплект панелей. Але краще не «економити», бо у найдешевших моделей більше втрати і гірше параметри на виході.
Наприклад, замість чистої синусоїди буде модифікована. Від цього гуде електротехніка, дзвенять блоки живлення і збільшується знос, скорочується термін експлуатації енергоспоживачів.
Потужні перетворювачі напруги, наприклад на 30кВт, завжди трифазні, не призначені для резервування електрики, працюють без акумуляторних батарей і застосовуються виключно для перенаправлення «добутої» електроенергії до державного енерговузла. Тому підходять тільки для комерційних проектів.
Факт: найдешевший інвертор на 1000Вт коштує, як хороший на 500Вт, і в кілька разів вище, ніж однофазний на 230В.
На ціну впливає і кількість MPPT-трекерів. Їх варто підбирати за кількістю зон з різним кутом нахилу і ступенем освітленості. Наприклад, якщо один масив знаходиться на даху, а другий на фасаді, то знадобиться два MPPT-трекера.
При розміщенні всього масиву панелей в одній площині і під одним нахилом досить буде і одного трекера.
Безпека покупки
Судячи з відгуків, найдешевше придбати через китайські сайти. Але, справа в тому, що багато таких «привабливих» пропозицій - не сертифіковані в нашій країні, і немає ніякої гарантії повернення в разі браку або неправильної роботи. До того ж, посилку з Піднебесної доведеться чекати не менше місяця, тому краще купити інвертор в Україні, ніж в Китаї.
Це буде товар, захищений гарантією від виробника, а значить, якщо вийде з ладу, його безкоштовно, а головне - швидко полагодять або замінять новим. Якщо купити інвертор в Києві, то можна забрати його зі складу самостійно.
Тим більше у нас Ви не знайдете «безіменних» виробників, тільки відомі бренди: Huawei, Fronius, LogicPower тощо.
Крім того, краще придбати інвертор для сонячних батарей в інтернет-магазині, де:
- зручно замовити обрану модель прямо з каталогу на сайті, вивчивши перед цим особливості;
- опубліковані відгуки допомагають краще розкрити плюси і мінуси;
- оплата в зручний для Вас спосіб - банківською карткою або готівкою;
- працює доставка по Україні. За умови наявності на складі, Ви точно отримаєте замовлення за адресою протягом 1-3 днів;
- доступний варіант самовивезення в Києві.
Так Ви зробите не тільки швидку, але й безпечну покупку. Всі товари сертифіковані і з гарантією від виробника.
Покупал себе такой инвертор через вас, когда делал солнечную электростанцию на веранде. Год уже отработал как часы, никакого вмешательства. Электричество считает, а я доволен, по крайней мере стал платить меньше, а летом даже выхожу в плюс. Один раз даже помню на несколько недель с женой уехали в отпуск, так за месяц получилось почти 2000 гривен. Станция 3 кВт, но сейчас думаю добавить мощности до 10кВт, так что придется менять инвертор. Думаю брать ту же фирму.
Хочу себе солнечную электростанцию, не для заработка, но чтобы хотя бы часть расходов электричества отбивала. Бюджет небольшой поэтому думаю сделать меньше мощность, но чтобы хватило надолго. 2-3кВт рабочий вариант. Думаю над тем, чтобы взять инвертор от ABB на 2кВт, но стоит ли переплачивать, потому что китайские на 3кВт продаются вдвое дешевле? С другой стороны переживаю за качество китайцев, чтобы те 10 000 гривен не ушли в помойку. Есть здесь эксперты? Кто-то уже ставил себе китайские инверторы? Подскажите, как лучше сделать?
Надежный инвертор. В прошлом году купил для солнечной электростанции у себя дома и остался доволен, уже полтора года как работает и никаких проблем. РЭС правда долго подключал, там еще за увеличение мощности пришлось платить, так как на дом всего 5квт выделено было. Но сейчас все работает и электричество считает, 8кВт - для дома на 80 квадратов как раз нормально получается, за свет почти не плачу. Перед зимой еще собираюсь стены лучше утеплить и полностью перейти на электрическое отопление. У вас прочитал про зимние кондеры, думаю их поставить. Кто-то себе уже ставил?