Розподільні коробки для монтажу проводки
Електророзведення в приміщенні методом прокладки кабелів безпосередньо від розподільного щитка – найоптимальніший та безпечний варіант монтажу (немає з’єднань – не губиться якість та характеристики провідника). Але й найдорожчий, адже на такий ремонт вам знадобиться щонайменше в 5 разів більше кабелю. Для економії матеріалів та часу використовуйте розподільні коробки – дотримуйтеся правил монтажу, і така конструкція не буде поступатися цільній прокладці в надійності.
Перше й основне їхнє призначення – захист від пожежі. Місця розгалуження провідників – найнебезпечніші. У випадку неправильного або неточного монтажу, неякісно з’єднаний контакт буде нагріватися та з часом може спричинити пожежу. Розподільна коробка ізолює та захищає з’єднання й розгалуження кабелів, а за необхідності забезпечує зручний доступ до місця розгалуження. Якщо ви проводите прокладку не суцільними проводами, обов’язково використовуйте цей елемент електромонтажу.
Важливі моменти під час вибору
Розподільча коробка – підходить для відкритої та прихованої проводки. Раніше з’єднання кабелів проводили методом скрутки або пайки. ПУЕ дозволяють виконувати з’єднання методом зварювання, пайки, опресування або з допомогою гвинтових та болтових затискачів. Ми рекомендуємо використовувати клеми – такий метод більш надійний і довговічний, виключає людський чинник.
Обов’язково:
- Враховуйте клас IP під час вибору. Для кімнат із підвищеною вологістю (ванн, саун) вибирайте клас захисту не нижче IP54; IP55 та IP67 – для вуличного використання;
- Для вулиці вибирайте модель, стійку до УФ-випромінювання. Інакше захисту з’єднань вистачить на пару місяців;
- Для прокладання на горючих поверхнях (наприклад, дереву) купуйте зовнішні коробки, які не підтримують горіння.
Вибирайте матеріал правильно
Вирішальним чинником вибору є матеріал виготовлення:
- Металеві, з негорючого пластика або поліпропілену виберіть для монтажу в/на горючі поверхні;
- Для негорючих поверхонь всередині приміщень матеріал не має значення – можете купити зі звичайного ПВХ або полістиролу.
Не забувайте: для вуличного монтажу підійде тільки герметична розподільча коробка. Якщо сальники та клемна колодка не передбачена в комплекті, купуйте окремо (на нашому сайті знайдете у відповідних розділах).
Хитрощі конструкції та встановлення
За конструктивним виконанням монтажні коробки бувають:
- Квадратні, круглі та прямокутні. Для вбудованих круглих коробок зручніше свердлити нішу (є спеціальна кругла насадка на дриль), з квадратними зручніше працювати (можна компактно скласти конектори). Кришки для них йдуть у комплекті;
- З готовими отворами (кількість зазначена в характеристиках товару) та перфорацією в місцях можливих отворів (проламуєте необхідну кількість у потрібному місці самостійно).
За способом монтажу:
- Накладні – кріпляться на поверхню. Для естетичного вигляду кришки, а іноді й самі розподільчі коробки, здебільшого мають різні кольори (білі, помаранчеві, зелені, чорні) і фактури (дуб, світле дерево, сосна). Виберіть під колір вашого інтер’єру – установка буде непомітною або просто не буде впадати в очі;
- Вбудовані – для них колір не важливий, але має значення розмір. Для прихованої електропроводки на сайті є моделі різних розмірів (100х100х50 – найпопулярніші). Вибирайте залежно від того, скільки з’єднань чи розгалужень буде «заховано». Наприклад, для телефонної проводки (з невеликим перетином кабелів 0,2мм²-0,5мм²) підійде накладна коробка розміром 30х30х18 (ширина/висота/глибина). Чудово підійде для прокладання з допомогою кабель-каналів. Для силової проводки вибирайте розміри 10х10см і більше.
Тепер рахуємо необхідну кількість
Вибирайте кількість після планування прокладання проводів у приміщенні. Мінімально – 1 шт. на кімнату. Часто використовують одну на підключення світильників, й одну на нижню розводку. Якщо кімната велика, або планується багато роз’ємів – доведеться встановити й більше коробок. У такий спосіб ви заощадите кабель і гроші. Головне – правильно змонтувати.
Особливості монтажу
Вбудована клемна коробка вмуровується в бетонну стіну або кріпиться з допомогою вушок-засувок у порожнинні стіни. Після встановлення закривається кришкою та зашивається декоративною обробкою.
Для громадських приміщень та багатоповерхових будівель вище 15 поверху, за нормами ПУЕ можна використовувати тільки вогнестійкі моделі.
Накладну – кріпіть шурупами до стіни. У дешевих моделей для електромонтажу місця кріплення розмічені, але самі кріплення потрібно купувати окремо. У дорожчих аналогів, наприклад, Abox 160, у комплект входять кріплення, клемники та гермовводи, призначені для герметичного введення труби з кабелем. Відріжте за розміткою (кожне коло відповідає певному діаметру) та вставте трубу.
Для експлуатації в зонах 1 і 2, з газовою атмосферою II А, II В, II С (меблеві фабрики, лакофарбові виробництва, заправки тощо) підійде тільки вибухозахищена (чавунна) коробка – не стане джерелом загоряння.
Встановлюйте розвідні коробки на рівні 30см від стелі. Один із варіантів – монтаж прямо над вимикачем. Ви будете точно знати, де вони розташовуються (якщо говоримо про приховані коробки), і ніколи не зачепите їх під час ремонту чи кріпленні полиці.
Якщо з якихось причин довелося встановити в іншому місці – обов’язково позначте на плані.
Залишилося оформити замовлення
На сайті нашого інтернет-магазину ви знайдете понад 300 моделей від німецьких, польських, українських та китайських виробників. Зробіть замовлення із сайту або замовте в телефонному режимі – консультанти не тільки запропонують товар на вибір, але й підберуть необхідні кріплення.
Ещё один плюс это наличие заглушек под головки шурупов или болтов/винтов в зависимости от типа используемого крепежа.
В деревянном доме делаю сам ремонт, друг посоветовал сделать разводку по потолку в жестких трубах и таких коробках. Результат вышел очень эстетичный и аккуратный, монтируются с минимумом инструмента, удобно что крышка на защелках, в некоторых местах не возможно было подлезть отверткой чтоб крышку прикрутить (часть коробок взял другой модели, где крышка на винтах). Спасибо менеджеру магазина, что помог все посчитать и подобрать.
Стенки тонкие, но крепкие. На самом деле, очень хорошая коробочка, можно везде ставить, и в помещении и снаружи. Уплотнители срезаются обычным ножом, как раз под провод нужного сечения. Крышка держится крепко, плотно затягивается винтами. Для домашней проводки идеально подходит, я считаю. Дешевая, но качество выше среднего. Недавно переделывал проводку в доме, так поставил две таких коробочки.
Брал не здесь,но всегда пользуюсь именно этими коробками при монтаже.
Заказывал похожую коробку здесь же, оплатил сразу. Брал, чтобы спрятать провода компьютера от погрызения кошкой. После выяснилось, что ее нет на складе, подобрали эту, была дороже на 6 гривен. Чтобы не делать возврат денег, мне эти 6 грн менеджер пробил как скидку, за что ему отдельное спасибо. В целом я товаром доволен, кошка нет).
Сергей, рады быть Вам полезными! Наилучшие пожелания кошке)
Компактная и удобная коробочка. Заглушки вырезаются без проблем, пластик по качеству гораздо лучше, чем в ИЭК. Крышка держится прочно, не выпадает. Первый раз брал эту фирму, раньше о ней ниче не слышал. Заказал у вас 5 штук таких, на квартиру надо было, плюс на будущее, если пригодится.
Коробка подключается к металлическим трубам при помощи сварки, каким сальниками Вы хотите чтобы она комплектовалась?
Качественное исполнение. Крышка с прорезиненной кромкой. Фиксация плотная.
Все сподобалось, а як буде далі, час покаже. Питань щодо монтажу немає.