Установочні коробки під розетки
Підрозетники як обов’язковий елемент електропроводки незамінні для монтажу розеток і вимикачів у стіни різного типу. В Україні використовується продукція, уніфікована під розетковий стандарт «Schuko».
Якими бувають підрозетники
Необхідну конструкцію, розміри та матеріал монтажних коробок визначає їхнє призначення. Можуть бути круглої, квадратної (для нестандартних механізмів) або овальної форми (на кілька місць). Найчастіше використовується так званий стакан під розетку діаметром 65–70мм. За матеріалами левова частка асортименту виготовляється з пластику (або поліпропілену), але трапляються й металеві. Тому перед закупівлею проаналізуйте характеристики приміщення, де будуть проводитися роботи, і спосіб організації електропроводки. Вам буде потрібно вибрати підрозетник за місткістю:
- Одинарний – для однієї розетки або під вимикач. З модульних моделей можна збирати групові блоки. Кріплення здійснюється з допомогою з’єднувального патрубка або сполучних конекторів (залежить від конкретної моделі). Максимальна кількість модулів, що можуть стикуватися в ряд, необмежена;
- Подвійний – для двох розташованих поруч точок;
- Потрійний – для трьох місць під розетки;
- На чотири місця в одному монолітному корпусі;
- Є також 5–6-місні корпуси, проте використовуються рідко.
Готовий блок підрозетників набагато зручніший у процесі встановлення, що заощаджує час роботи. Проте одинарні модульні коробки, які з’єднуються між собою, обійдуться дешевше, ніж рядні на ідентичну кількість місць. На них можна заощадити кошти.
За способом монтажу підрозетники поділяються на 2 основні групи:
- Для твердих стін (бетон, цегла, дерев’яні бруси, піноблоки);
- Для кріплення в пустотілі перегородки (гіпсокартон, ДСП).
Можна також виокремити вбудовані та накладні моделі у вигляді рамки (використовуються набагато рідше), з кришкою та без неї, ті, що підтримують горіння та негорючі.
Підрозетники для монтажу в бетонну стіну
Найпопулярніші та найпоширеніші варіанти для прихованого встановлення. Для початку потрібно висвердлити заглиблення круглої форми спеціальною коронкою для бетону. У нішу вставляється пластикова установча коробка. Наприкінці вона фіксується штукатуркою або іншою будівельною сумішшю (коробку можна зміщувати, поки не висохне розчин). Монтаж має бути якісним, щоб весь вузол був надійно закріплений.
Глибина стандартних виробів складає 40–45мм. Іноді необхідно встановити в бетонну стіну глибокий підрозетник (наприклад, глибиною 62мм), щоб одночасно змонтувати ще й додатковий пристрій: наприклад, реле часу, трансформатор або імпульсна реле.
Підрозетник для гіпсокартону або ДСП
Для проводки в стінах із пустотами призначені моделі зі спеціальним кріпильним механізмом. Вони монтуються на вертикальну поверхню з допомогою металевих притискних «вушок» (або «лапок»). У таких випадках найчастіше використовуються монолітні овальні вироби з пластика з чітко визначеною кількістю місць.
Рішення для монтажу в цегляну стіну
Для монтування в цегляну стіну використовуються ті ж коробки прихованого монтажу, що і для бетону, піноблоку чи будь-якого іншого твердого матеріалу. Вони монтуються в попередньо висвердлену за розмірами нішу та фіксуються з допомогою штукатурки.
Що монтувати в дерев’яні поверхні
Необхідно врахувати, що в таких ситуаціях використовуються спеціальні негорючі підрозетники: металеві (зараз мало затребувані) або з термостійкого пластику. Найнадійніші негорючі вироби виготовляються європейськими компаніями (Німеччина, Польща). Не забувайте, що для товстостінних перегородок із колод підійдуть вогнетривкі моделі для врізання, а для ДСП-полотен чи вагонки – аналоги, що закріплюються з допомогою притискних вушок.
Співвідношення якості та ціни
Найдоступніші за вартістю установчі коробки українського виробництва, причому в них хороша якість. Середній ціновий клас – здебільшого відомі бренди на кшталт IEK та польські виробники (наприклад, Elektro-Plast), що відрізняються великим асортиментом надійних підрозетників. Німецька продукція справедливо вважається преміальною. Вона забезпечує зручний та швидкий монтаж. Якісні європейські підрозетники в плані ергономіки продумані до дрібниць, забезпечені зрозумілою інструкцією в комплекті та виконані з ювелірною точністю.
Як правильно вибрати та купити підрозетник
Уточніть місце монтажу, розміри та глибину вже придбаних електроустановочних виробів і тип стін у приміщенні. Підрахуйте, скільки та які саме підрозетники потрібно встановити. Проаналізуйте, наскільки кваліфікований майстер буде проводити роботи, та наскільки швидко потрібен результат.
Так легше визначити різновиди та оптимальну кількість установчих коробок. Для когось підійдуть квадратні для плінтуса (такі часто вибирають для офісних приміщень), для когось – монолітні моделі на кілька вимикачів, а хтось захоче заощадити та скомбінувати кілька одинарних «стаканів».
Ми пропонуємо ефективні рішення для організації будь-якої електропроводки. Відфільтруйте продукцію за характеристиками, подивіться 3D-фото, а потім оформлюйте замовлення на потрібні підрозетники в 1 клік. Для зв’язку з консультантом для уточнення даних і вибору найзручнішого способу доставки телефонуйте за номерами на сайті або скористайтесь формою зворотнього зв’язку.
Рекомендую эту коробку, в ней нет перегородок и она сплошная внутри. Потому там много места для проводов, очень просто все подключать. В одну из коробок у меня зашло 2 терморегулятора теплого пола, а к каждому на секундочку по 6 проводков, но все поместилось и подключилось без проблем. За счет того, что она монолитная и ровная регуляторы стали сразу по уровню и красиво закрылись общей рамкой. Чуть дороже, чем 2 отдельные но в 100 раз аккуратнее и проще в монтаже.
У Legrand очень прочный термоустойчивый пластик. Если такой подрозетник поставить, он будет на века. Домой заказал целую пачку, скоро буду делать ремонт. Стоит подрозетник не дороже китайских подрозетников, но те делаются чёрт знает из чего, а тут фирмА - Франция.
Нормальная бюджетная коробочка. Хоть и поддерживает горючесть (как написано в характеристиках) если грамотно уложить скрутки внутри, никаких проблем быть не должно. Компактная, в диаметре чуть больше спичечного коробка. Для гипсокартонных стен самое оно.
В целом коробка нормальная, но качество материала среднего уровня. При монтаже если переусердствовать с силой зажатия, то шляпка винта проходит сквозь пластик и необходимо снимать коробку чтобы вкрутить его обратно.
Дуже хороші коробки!
Беру такие постоянно. Качество вполне устраивает, цена тоже, хотя есть, конечно, варианты и подешевле. Здесь на складе практически всегда есть в нужном количестве.