Реле контролю напруги
Реле контролю напруги, як захист
Побутова техніка, що вийшла з ладу через стрибки напруги в електромережі, не підлягає гарантійному ремонту. Це загальновідомий факт. Холодильник, що був запрограмований на п'ять років безперервної роботи, може зламатися через два або три роки. Те ж саме стосується й іншої домашньої техніки. Довести правоту, знайти й покарати винного - практично неможливо. Як уникнути подібної ситуації? Як забути про переживання на кшталт «що буде з моїм кондиціонером, який автоматично включається за годину до повернення з роботи господарів» або «сусіди роблять ремонт, світло постійно блимає, а в будинку включена пральна машинка»?
Норма напруги електромережі з 20 травня 2014 року - 230В +/- 10% (раніше 220В), тобто від 198В до 242В. Коливання в більшу чи меншу сторону, а також неконтрольовані стрибки вище вказаного діапазону можуть мати серйозні наслідки.
Як захистити електрообладнання
Ми знаємо, як уникнути наслідків нестабільної мережі. Однофазне реле контролю напруги - один з найпростіших і доступних за ціною способів захисту електрообладнання.
Однофазне реле напруги призначене для захисту і контролю техніки від неприпустимих коливань в мережі: стрибків через аварії, різкого зростання чи падіння напруги однофазної мережі. Це прилад, що об'єднує в собі дві важливі функції:
- Контроль показників електричної напруги;
- Силовий роз'єднувач навантаження (реле).
Реле контролює показники джерела живлення, й коли перетинається максимальна чи мінімальна межа заданих користувачем характеристик, електрична техніка миттєво від’єднується від мережі. Час спрацювання - від 10 мілісекунд.
Зверніть увагу: не варто плутати однофазне захисне реле напруги та вирівнювач. Реле не вирівнює напругу, а контролює, аналізує показники й при необхідності (стрибках) відключає прилад, щоб захистити від поломки.
Після спрацьовування і виключення, через певний час реле захисту від стрибків напруги знову включає прилад. Затримка включення використовується для перевірки стабільності напруги в мережі. У разі відсутності часової затримки та з регулярними стрибками - реле буде постійно вмикати й вимикати електроприлади, що може позначитись на довговічності експлуатації. Наприклад, виробники холодильників не рекомендують включати його швидше, ніж через 5 хвилин після вимкнення. Це обумовлено технічними особливостями.
Верхня та нижня межа відключення, а також часовий інтервал для автоматичного вмикання приладу регулюється кнопками на панелі, можете легко встановити необхідні налаштування.
Переваги
Незалежно від виду та функціональних особливостей обраного вами пристрою, є ряд переваг від використання.
Економія | Це відноситься як до вартості захисного пристрою, так зекономленої вартості домашнього обладнання чи його ремонту. Ціна залежить не тільки від особливостей роботи, а й від виробника. Щоб не платити за «бренд» - візьміть до уваги відгуки покупців. |
Безпека | Побутова техніка може просто загорітися від непередбаченого і неконтрольованого стрибка напруги. Реле позбавить вас від хвилювання з цього приводу. |
Простота у використанні | До кожного комплекту додається детальна інструкція. Та й саме по собі обладнання не вимагає особливих навичок в користуванні чи встановленні налаштувань. |
Функціональність | Деякі прилади мають додаткові функції. Наприклад, електронне реле напруги Промфактор FRVA1-63A здійснює захист ще й по температурі: контролює і захищає пристрій від перегріву контактів чи перевантаження електромережі, має більше налаштувань та зручний РК-дисплей. |
Де і як використовувати
Нестабільною подачею електроенергії нікого не здивувати. Захист від стрибків напруги в мережі - один з поширених і дієвих методів безпеки. Такий захист застосовується:
- Для промислового обладнання (робота машин, насосів);
- Для домашнього обладнання та побутової техніки (холодильники, пральні машини, котли).
Головне - правильно підібрати характеристики (з урахуванням особливостей мережі та обладнання) та дотримуватися інструкції під час встановлення. Наприклад, для однофазного реле максимальної напруги з номінальним струмом 32А чи 40А потрібен автоматичний вимикач на 25А, що буде встановлений перед ним. Вимикач - обов'язковий, оскільки пристрій не має захисту від перевантаження. Якщо ви сумніваєтеся в тому, яке реле напруги вибрати та як правильно встановити - проконсультуйтеся з фахівцем, щоб після покупки очікувана користь не перетворилася на шкоду.
Типові види. Форм-фактори
Залежно від типу підключення розрізняють такі види пристроїв:
Вилка-розетка
Реле напруги однофазне: має штепсельну вилку, що включається в домашню розетку. Через розетку на зворотному боці підключається електроприлад, з яким буде працювати реле. Використовується для одного, рідше для групи пристроїв. Перевагою є широкий асортимент різних виробників та відносно низька вартість. Завдяки простоті в експлуатації мати попит для домашнього застосування.
Подовжувач
Схожий на попередній вид. Відрізняється більшою кількістю розеток для підключення побутової техніки. Здійснює одночасний захист групи електроприладів.
Реле регулятор напруги на DIN-рейку
Переважно цифрове реле напруги, що встановлюється в розподільній шафі. Призначене для контролю та захисту електроприладів всього будинку. Має широкий діапазон налаштувань і значно більше режимів (можна виставити мінімальну, максимальну напругу, затримку спрацювання).
Правильний вибір реле напруги
Таким чином варто ще раз відзначити, що використання даного типу пристроїв в побуті допоможе зберегти техніку, (а в промислових масштабах ще й виробничий процес), забезпечить довге та безпечне використання.
Інтернет-магазин «Axiomplus» пропонує широкий асортимент реле напруги. Ціни та різновиди товарів європейських виробників дозволять обрати потрібний пристрій. Можете обирати самостійно, скориставшись описом і характеристиками чи звернутися за консультацією до спеціалістів.
Всё работает замечательно: вырубает питание по заданным параметрам, если скачет напряжение.
Время покажет.
Отличное реле, впрочем как и ещё пара отечественных производителей. Хорошая защита от неприятностей при аварийных режимах работы сети.
настраивается элементарно. на одной крутилке минимум, на второй максимум. всё работает.
правда так и не разобрался с верхней кнопкой, какая то дополнительная функция. в инструкции написано, что защита по току. не знаю нужна она или нет.
дома скачет напряжение, и уже пару раз выключался. потом 15 минут стоит, и включается обратно, что бы не устраивать атракцион (эту задержку тоже можно настроить под себя)
Купил недавно. Немного не удобно отсутствие коррекции измерения напряжения но, видимо, вольтметр калибруются на заводе и расхождения его показаний с истинным значением свидетельствуют о неисправности внутренних элементов схемы (расхождения, к слову, нет). Но есть одно "но" - отсутствие в комплекте с инструкцией сертификата соответствия, а это важный аргумент при разговоре с Облэнерго и т.д. Какое состояние сетей, особенно в частном секторе, рассказывать не нужно. Перекос фаз башенный. А при отсутствии сертификата они все списывают на несертифицированое оборудование и соответственно ничего не хотят делать. Сильно завышать или занижать пределы работы реле автоматически сводят но ноль эффект от его использования. Но и постоянное "моргание" света тоже как минимум раздражает. К самому реле претензий нет. Устраивает полностью.
Для споров с Облэнерго нужно использовать совсем другое оборудование. Нужны именно измерительные приборы внесенные в Государственный реестр средств измерительной техники и прошедшие поверку "Укрметртестстандарт". Основное назначение реле ADECS - защита электроприборов. К измерительным приборам его относить неправильно.
У меня поставился только в перевернутом виде. Свободное место только снизу было, потому что по другому не помещался. Короткий провод от холодильника.
Слава богу, что сидеть смотреть на него вроде бы не надо постоянно)))
После сильного ветра и обрыва нуля на ЛЭП домой прилетело 400 вольт
Такое событие чуть не повлекло за собой пожар, и выход из строя половины электрооборудования в доме.
Поставил это реле на входе, четко исключает и включает нагрузку по заданным параметрам напряжения и времени.
Иногда через него работаю старым самодельным сварочным аппаратом который высаживает всю линию, нагрева реле или других побочных реакций не выявил еще.
Присутствует и таймер, который защищает холодильник от слишком быстрого включения после отключения питания.
Особенность работы - невозможно включить нагрузку пока таймер не закончит работу. Я выставил 5 мин, и должен ждать каждый раз после скачка напряжения, но это на благо компрессора холодильника. (Отредактировано согласно правилам размещения отзывов )
Я обалдел уже только от упаковки и гарантийного талона с серийным номером продукта. Наблюдаю продукт высочайшего качества и исполнения, лёгкая настройка. Неожиданно как для отечественного производителя. Качество не постесняюсь сказать европейского уровня по демократичной цене. Рекомендовано мной как электромонтажника с опытом.
Напряжение на дисплее выше показаний на мультиметре на 2-3 Вольта, хотя не факт, что погрешность моего мультиметра лучше. Незнаю, может придираюсь, но в любом случае показания более точные чем на двух других реле напряжения, что установлены в моём квартирном щитке.
Почитайте инструкцию, если есть мультиметр которому доверяете то можете скоректировать отображаемое напряжение в настройках реле
В описании реле на сайте не указано, что именно в этой модели можно изменять вручную уставку по току, из-за чего пришлось делать замену заказанного сперва реле MV-63 на эту модель. Разницу понимаешь, только прочтя оригинальную инструкцию, благо она на сайте имеется. Кроме мелких и незначительных недостатков - отличная вещь, особенно за такие деньги... )))
Настоятельно всем рекомендую... )))
Часть комментария съедена, поэтому дописываю.
Достоинства: большой номинальный ток, лёгкость, компактность, полное цифровое управление, цена.
Недостатки: при изменении уставок реле периодически отключается и включается. Рекомендую менять уставки при отключенной нагрузке. Хорошо, что уставки необходимо менять крайне редко... )))
В трехкомнатной квартире пользовался данным девайсом 4 года (есть сплит, стиральная машина, микроволновка, электрический чайник, проточный водонагреватель). Нареканий нет. Управление простое, четкое срабатывание при повышении напряжения (летом ночью выше 250в). Во время ремонта в квартире подключал циклевальную машину, после чего обнаружил легкое оплавление пластика на клемме выхода фазы. Так проработал все время. Вчера, 26.05.2014 года прибор сгорел. Вынув его из шитка обнаружил значительное оплавление клемм, деформация корпуса. Считаю нормальным надежным устройством.
P.S. Пошел на рынок купить новый не смог, т.к. не было в наличии, купил изделие другого производителя на 80а
Как я понял, ADC 0111-40 - это несколько упрощенная версия популярного ADC 0110-40. Реле выдерживает перегрузки током от 40 до 50А в течении 1 минуты (вместо 10 минут у ADC 0110-40). Остальное все одинаковое. При этом данное реле дешевле.
Купил, поставил. Теперь знаю, что вечером квартира потребляет 5-10А, включенный бойлер - 10А, электрочайник - 10А. Семья прозрела. Расход электричества начал уменьшаться.... :)
Устройством абсолютно доволен.