Плавкі запобіжники та тримачі
- Найнадійніший і найдоступніший захист
- Зручна світлова індикація спрацьовування
- Де вигідно використовувати плавкі вставки
- Циліндричні вставки до 32А
- Запобіжники на номінали до 1250А
- Маркування плавких запобіжників
- Головне про утримувачів для запобіжників
- Всього 5 хвилин на покупку
- Відгуки про плавкі вставки
Найнадійніший і найдоступніший захист приладів
Плавкий запобіжник - пристрій, який при короткому замиканні або перенапрузі розмикає силовий ланцюг за допомогою розплавлення (перегорання) однієї або кількох її частин. Є найслабшою ділянкою в ланцюзі, що захищається. Перевага над іншими захисними приладами полягає в тому, що він спрацьовує в 100% випадків, а навіть найнадійніші автомати можуть похвалитися лише 99%.
Перед покупкою запам'ятайте деякі особливості. Плавкі вставки:
- одноразові (згоряють при спрацьовуванні). Не підлягають ремонту або відновленню. Щоб замінити, потрібно купити новий.
- дешеві - ціна за циліндричну починається від 7,06 грн., за ножову 16,22 грн.;
- прості у використанні - на заміну витратите менше хвилини Вашого часу.
Як дізнатися, що захист спрацював
Кожен прилад усередині має сталевий дріт або нитку різного перерізу (перетин вказує, яке навантаження витримає провід). Коли допустима потужність перевищується, нитка перегорає, тим самим розмикає ланцюг.
Плавкий запобіжник, розрахований на великі навантаження з дротом великого перерізу, має ще й своєрідні вантажі, які допомагають провіднику, що перегорів, впасти і не утворити електричну дугу.
У більшості власників на корпусі є світлова індикація, яка сигналізує про вставку, що перегоріла, і необхідність її заміни. Замінюйте за допомогою спеціального приладу – рукоятки для знімання. Зможете зробити заміну просто, швидко та безпечно.
Де вигідно використовувати
Вигідно використовувати на ланцюгах з маленькими (комп'ютери, телевізори та ін.) та великими (обладнання на виробництвах) навантаженнями.
У деяких моделях (залежить від виробників) холодильників, телевізорів, комп'ютерів усередині вже є плавка вставка – перегорає, щоб захистити електричне обладнання.
Для середніх навантажень у районі 2-3 кВт застосовувати такий спосіб захисту (через одноразовість) не вигідно. Саме тому у житлових будинках сьогодні використовуються автоматичні вимикачі – заміна старим пробкам.
Для напівпровідникових вентилів: діодів, тиристорів підходять спеціальні силові запобіжники з токообмежувальною характеристикою та швидким спрацюванням.
Вибираючи, зверніть увагу на:
- характер та особливості середовища в якому буде використовуватися прилад;
- кліматичне виконання;
- характеристики мережі, що обслуговується;
- відповідні розміри для вибраної напруги.
Циліндричні вставки розраховані до 32 А
Циліндричні низьковольтні запобіжники являють собою скляний (керамічний) циліндр, всередині якого простягнутий спеціальний тонкий дріт. З двох кінців циліндр має металеві наконечники. Перевагою циліндричних вставок є повний захист струмопровідних елементів.
Підійде для захисту ліній та комутаційних апаратів у ланцюгах електродвигунів. Також можна використовувати для силових напівпровідникових пристроїв.
Ножові запобіжники на номінали до 1250 А
Найпоширеніший тип використання на промислових електроустановках. Вважаються небезпечними, бо спочатку були розраховані використання лише кваліфікованими фахівцями - губки не були ізольованими. Для заміни вставки потрібно було використовувати лише спеціальне обладнання.
Але сьогодні ці пристрої виробляють і в діелектричному корпусі – корпус захищений від ударів струмом під час торкання та вважається повністю безпечним. При виборі уважно дивіться на вказаний габарит, особливо якщо Ви вибираєте плавкий елемент під тримач плавкого запобіжника.
Габарити та позначення
Габарити | Ампераж до включно |
000 | 100А |
00 | 160А |
0 | 250А |
1 | 355А |
2 | 500А |
3 | 800А |
4а | 1250А |
Вибираємо плавкі запобіжники по маркуванню
- ППН* (ППНІ - виробництва IEK) - ножові прилади з мідними контактами для електротехнічного обладнання, облаштування кабельних магістралей та ін. Встановлюйте у ввідно-розподільні щити, у розподільні шафи, трансформаторні підстанції. Їх зможете використовувати на номінальні струми від 2 до 630 А в однофазних та трифазних мережах напругою до 660 В частоти 50 Гц. Для цього існує спеціальний корпус ДН.
- ПВЦ** - Використовуйте для захисту кабельних ліній, промислового та побутового електроустаткування. Утримувачем цих вставок є КПВ.
ППН* - плавкий запобіжник ножовий
ПВЦ** - плавка вставка циліндрична
Деякі виробники, наприклад, Аско-Укрем, мають своє внутрішнє маркування типу NT. Щоб правильно вибрати уважно вивчіть характеристики.
Свої особливості мають і тримачі для запобіжників:
- на кожному зазначено маркування самої основи та габарит відповідної вставки;
- тримачі типу ПВР (розшифрування: запобіжник-вимикач-роз'єднувач) або ПР (запобіжник-роз'єднувач) є для ножових та циліндричних вставок;
- позначення 3р або 1р у підставках типу «ПР» або «ПРВ» говорить про кількість полюсів та «посадкових місць»;
- здебільшого встановлюються на DIN-рейку.
Покупка займе не більше 5 хвилин вашого часу
Щоб купити запобіжник, зробіть наступне:
- відсортуйте продукцію за типом, розміром, потужністю;
- оберіть потрібного виробника;
- натисніть кнопку «купити» в картці товару.
При замовленні не забувайте вказувати спосіб оплати та адресу доставки.
Мы себе заказали пару таких, я считаю они лучше ИЭК, потому что пластик более устойчивый к нагреву и клеммы не так часто плавятся. Разницы в цене почти никакой нет. Крышка открывается очень удобно, плавно - открыл, вытянул вставку - поставил новую и закрыл. К тому же крышку можно опломбировать, чтобы никто не додумался заменить вставку без должного осмотра сети (у нас на заводе уже был один такой уникум). Кстати, вставки сюда подходят любые, на такую мощность они все стандартного размера, так что не обязательно покупать Хагер, хотя я бы наверное советовал брать именно его, только потому что это немцы.
У нас на заводе такие установлены в качестве дополнительной защиты. Простая конструкция и 100% надежности, независимо от мощности короткого замыкания, такой предохранитель точно защитит. Единственное меня не устраивает качество пластика, у нас на работе пришлось один предохранитель менять потому что клеммы оплавились. Скорее всего винты ослабли и жилы начали гулять. Здесь бы желательно использовать более термоупорный пластик вроде того, что у промышленных выключателей.
Узкоспециализированные предохранители, немногие компании их выпускают. Предохранители меньше 0,5А кроме ETI вообще наверное никто не выпускает, по крайней мере я не встречал. Мне нравится, что они в прозрачном корпусе и можно визуально отследить, когда предохранитель сработает. Раньше уже покупал в вашем магазине, приятно что здесь есть и такие мелочи, потому что найти их на самом деле сложно даже на радиорынке.
Такие плавкие вставки безотказные, сколько раз их не ставил - ни разу не подвели. В автомате может быть осечка, если короткое замыкание слишком высокое и контакты спаяются, здесь такая вероятность исключена. Несколько раз уже покупал у вас, ключая 20-амперные и очень доволен качеством. Кстати, они могут долго храниться в любых условиях и ничего им не будет, поэтому всегда беру с запасом.
Такой предохранитель хоть и старомодный, но многие до сих пор используют. У меня у знакомого в гаражном щитке такой установлен. Лично я больше сторонник автоматов, они удобнее в том плане, что не нужно заморачиваться с плавкими вставками. Прикиньте, если не останется запаса и сработает предохранитель. Такой предохранитель больше для промышленности, где высокие токи КЗ, потому что дешевые автоматы иногда сгорают раньше, чем успевают разорвать контакты.
Полезная вещь для радиоэлектроники, раньше такие вставки в телевизорах ставили, а теперь в быту только радиолюбители ими балуются. В некоторой промышленной электронике и телекоммуникационном оборудовании они до сих пор используются. Купить их теперь сложнее, потому что почти никто не выпускает, особенно такие маленькие номиналы, как 0,1А. Заказал у вас себе комплект.
Я уже и забыл когда последний раз пользовался такими вставками, как по мне это уже прошлый век, хотя на многих предохранителях до сих пор используются, особенно в промышленности. Прям ностальгия за старыми временами. К IEK претензий нет, хорошая фирма, я уже у вас покупал один раз автоматы и дифзащиту IEK, качеством доволен и цена хорошая.
Покупали у вас недавно такие вставки, очень надежные, хорошо что их до сих пор выпускают. На моей памяти они не раз спасали от короткого замыкания, в сетях с высокой нагрузкой это страшная сила, не каждый автомат может выдержать. Технология хоть и устаревшая, но не потеряла эффективности. Приятно, что у вас продаются подобные вещи да и стоят копейки.
На самом деле нормальная вещь, конструкция проста как двери еще с советских времен и очень надежная. Защищает от перегрузок в 100 случаев из 100, надежнее даже чем автомат, нужно только плавкую вставку поменять и все. Много раз устанавливал такие предохранители в сети предприятия, и как основную и как вспомогательную защиту, ни разу не подводили. Один раз даже помню автомат не сработал, оказался неисправным и кабель загорелся, но чтобы такой предохранитель отказал не было ни разу.
Недавно заказывал у вас комплект таких вставок себе на предприятие. О качестве говорить сложно, потому что такие предохранители на вкус не попробуешь, а на ощупь не определишь, но между IEK и Eaton выбрал второй вариант. С этой фирмой знаком уже давно, раньше покупал автоматы Eaton и контактор один раз нужен был. Все же заводы в Европе мне кажется делают качественнее, чем в Китае.