Тиристорні стабілізатори напруги
Щоб побутова техніка надійно функціонувала, необхідно забезпечити безперебійну подачу електроенергії. Стрибки напруги в мережі загрожують масою неприємностей, особливо для делікатних пристроїв, чутливих до подібних явищ (стосується холодильників, кондиціонерів, пральних машин, телевізорів). Тому фахівці рекомендують придбати такий прилад, як тиристорний стабілізатор напруги.
Цей тип відомий багатьом побутовим споживачам і досить популярний, у тому числі оскільки виграє серед інших пристроїв.
Що таке тиристорний стабілізатор напруги, як він працює
Для початку варто розглянути складові обладнання:
- силовий автотрансформатор – з його допомогою виправляється напруга в мережі;
- електронна схема управління – відповідає за всі функції;
- блок комутувальних напівпровідникових ключів (тиристорів) – для відведення обмоток трансформатора;
- фільтри для придушення перешкод.
Принцип роботи простий. Вхідна напруга (мережева) надходить на трансформатор, а потім показники порівнюються, і за потреби подається команда перетворення показників на виході. Можна сказати, що функціонує за аналогією з симісторними приладами, тільки діє в один напрямок, а не на два.
Тиристори – це напівпровідники. Вони керуються подачею позитивного потенціалу на електрод.
Переваги експлуатації тиристорних стабілізаторів напруги
Плюсів у приладів більш, ніж достатньо:
- швидке реагування (вистачає і 20 секунд) – всі інші типи працюють повільніше;
- високий коефіцієнт корисної дії (оскільки в ньому немає рухомих деталей та реле);
- стійкість до агресивних зовнішніх факторів – стабілізатор напруги працює за пікових температурних параметрів; встановлюється як у будинку, так і за його межами;
- відсутність шуму під час роботи;
- стійкість до навантажень.
Додатково необхідно відзначити такі моменти, як довговічність та простота. Стабілізатори напруги тиристорні не доведеться часто ремонтувати або обслуговувати через відсутність механіки. Крім того, пристрої більш точні та працюють із широкими діапазонами.
Вибір стабілізатора для дому
Пошук відповідного стабілізатора напруги – іноді складна справа. Перш ніж вирушити за покупкою, варто розглянути деякі критерії.
- Активна вхідна потужність. Параметр може змінюватись залежно від того, яку техніку необхідно захистити від стрибків напруги. Наприклад, великі енергоносії на кшталт холодильника чи газового котла в діапазоні від 5 до 10 кВт.
- Частота. Попередньо варто виміряти частоту сигналу у мережі. Універсальні варіанти – не більше 50-60 Гц.
- Рівень вихідної напруги. Це 220 В або 380 Вт.
- Стабільність. Мається на увазі ймовірність відхилення від потрібного показника.
Крім того, вивчаються такі показники, як час для перемикання, число та тип роз'ємів для підключення навантаження. Все обумовлюється запитами майбутнього власника. Ще значення мають особливості експлуатації – лише температура вище 0°С, певна вологість.
Щодо кількості фаз: для однієї береться однофазне обладнання. Для трьох – один трифазний або три однофазних.
Порівняння тиристорних стабілізаторів з іншими типами
Тиристорні стабілізатори працюють за одним принципом з релейними та симісторними приладами. На відміну від механічних аналогів вони набагато швидше реагують на виникнення різких стрибків, практично не видають шуму під час функціонування, вважаються надійними і довговічними.
Однак, у приладів є один вагомий недолік. Для забезпечення безперебійної роботи свою роль грає форма хвилі, і в ідеалі вона має бути синусоїдною. Тут навпаки. Тоді напівпровідникові ключі (а саме – тиристори) будуть ламатися, що відображається на функціонуванні техніки. Також стабілізатори не так швидко реагують на електрочутливі навантаження.
Установка тиристорного стабілізатора напруги
Тиристорний стабілізатор напруги може встановлюватися в будь-якому місці, чи то це окреме приміщення, чи навіть двір. Але фахівці вважають, що найбільш вдалий і комфортний варіант для монтажу – це коридор, де розташовані лічильник і щиток. Тут зручно займатися ремонтом або встановленням.
Якщо прилад настінного типу, то він розміщується на висоті півтора метра і фіксується спеціальними елементами. Втім, зараз продаються спеціальні стенди. Для підлогових нічого не потрібно.
Для підключення береться відповідний кабель. Якщо монтується пристрій, наприклад, 11 кВт, чого вистачає для холодильників та газових котлів, то перетин має бути 10 мм2. При цьому провід повинен бути мідним.
Популярні моделі тиристорних стабілізаторів
Найкращі прилади, на думку покупців:
- Елекс Ампер У 12-1-80 v2.0;
- Volter 9 c (9 кВт);
- Volter 7 c (7 кВт).
Перелічені моделі зарекомендували себе як найефективніші для експлуатації у побутових умовах.
Де придбати тиристорний стабілізатор напруги?
Якщо вас цікавить, де купити тиристорні стабілізатори напруги оригінальної збірки та сертифіковані, вам варто звернутися до нас – до інтернет-магазину AxiomPlus. Ми реалізуємо електроустаткування за розумними цінами та з доставкою по Україні.
Взяли на дом еще в процессе стройки, потому что напряжение в нашем селе часто проседает до 150-160 вольт. Забирали самостоятельно из магазина. Очень пригодилась возможность купить в рассрочку, разбили стоимость на 5 месяцев, нам так удобнее было выплатить. Получилось меньше 3 тысяч в месяц. Работает пока месяц - прекрасно, гудит, но вполне терпимо, по отзывам в интернете ожидали что будет хуже.