Пристрої захисного відключення
Краще рішення для захисту
- людини від ураження електричним струмом;
- будівлі від пожежі.
Пристрій займає у щиті від 2 до 4 модулів (це 35мм або 70мм відповідно) і відмінно впорається з вищезгаданими завданнями, але лише за умови правильного вибору необхідних характеристик і професійного монтажу. Тому встановлюючи ПЗВ (пристрій захисного відключення), скористайтеся послугами електрика, а не намагайтеся встановити самостійно.
Якісні моделі мають надійний захист струмоведучих частин. Корпус виготовлений з нетоксичного пластику і високоякісних компонентів, механічна зносостійкість до 10000 циклів і більше.
Як працює захист від ураження електричним струмом
У електроланцюзі час від часу можуть виникати диференціальні струми - струми витоку, до яких може призвести перегрів і загоряння проводки, ураження людини електричним струмом. ПЗВ постійно контролює кількість вхідного і вихідного струму та при виникненні різниці в показах блокує надходження напруги (час спрацьовування від 0,1 сек).
Тобто, якщо Ви доторкнулися до проводки під напругою або до струмоведучих частин будь-якого обладнання, Вас не вдарить струмом (максимум Ви можете відчути легке поколювання), а просто відключається живлення на лінії, в кімнаті або в будинку, в залежності від схеми установки.
Для того, щоб не знеструмлювати все приміщення при спрацьовуваннях (особливо протипожежних), встановлюйте ПЗВ за принципом селективної дії - для окремих споживачів, груп споживачів або на окремі кімнати. Селективні дифреле - реле з різними характеристиками (чутливості, потужності, затримки спрацьовування) - розміщують на окремі групи споживачів за зростанням чутливості на струм витоку. При виникненні аварійної ситуації відключається живлення не всього будинку, а тільки окремої лінії, з найчутливішим дифреле. Як правило, найближчого до аварії.
Як купити якісний товар
ПЗВ захищає життя, тому обирайте лише якісні пристрої. Віддайте перевагу європейським брендам - точно не підведуть у потрібний момент.
Рекомендуємо купити захисні дифреле ABB, Eaton (Moeller), Hager, Legrand. Якщо хочете заощадити, то або встановлюйте замість декількох приладів один, або купіть трохи дешевше, але гарної якості - наприклад, виробництва IEK (Китай). Продукцію неперевірених і невідомих брендів купувати наполегливо не рекомендуємо.
Щоб не придбати підробку, обов'язково дивіться на маркування на панелі (виробник, характеристики та ін.) - воно повинно бути вигравіруваним лазером.
Електричні та електромеханічні моделі
Відрізняються принципом дії і ціною. Електромеханічний ПЗВ дорожче, але не залежить від напруги в мережі і спрацьовує, навіть якщо нульовий провід «відвалився».
Електронний ПЗВ:
- має слабкий диференційний трансформатор;
- не має електронного підсилювача;
- при відсутності нейтрали не спрацює - фазний потенціал продовжить надходити до споживача;
- потребує додаткових джерел живлення.
Тепер вибираємо основні характеристики
Пам'ятаємо про те, що ми використовуємо УЗО:
- протипожежне - ввідне на 100мА або 300мА (проводка в стінах з часом псується, що може призвести до нагрівання кабелів і загоряння);
- захисне - номінали: 10мА для ванної та дитячої кімнати, 30мА на житлові помешкання.
Також вибирайте за типом чутливості до струму витоку. У нашому інтернет-магазині Ви можете купити диференціальне реле:
- АС - реагує на диференційний синусоїдальний змінний струм. На корпусі знайдете позначку у вигляді синусоїди ~.Через енергоспоживачів без складних схем управління протікає саме синусоїдальний струм, і струм витоку має таку ж форму (лампи розжарювання, бойлери, електросушарки та ін.)
- тип А - реагує на синусоїдальний змінний і пульсуючий постійний струм. Сучасна техніка: комп'ютери, телевізори та ін. має регісторні регулятори і випрямлячі, які можуть створювати пульсуючі струми витоку постійного струму.
Ми рекомендуємо обирати тип залежно від потреб і місця установки. Типи А і АС можете вибирати для житлових будинків і квартир, тим більше, що ціна ПЗВ з типом А відрізняється не суттєво - Hager 2х25А 30мА, А, має різницю у вартості приблизно 50 грн. з аналогічним, але типу АС. Для промислового використання вибирайте тип АС.
На що впливає кількість полюсів і робочий струм
Кількість полюсів вказує на кількість кабелів, що підключається (фаз мережі). Обирайте ПЗВ:
- двополюсне (2 (1 + N) для однофазної мережі - підключається 2 проводи фаза і нуль;
- чотириполюсні (трифазне 4 (3p + N)) три фазних проводи і нейтраль.
За показником робочого струму вибирайте ПЗВ:
- на 63А, 40А, 32А - робочі характеристики ввідного;
- на 25А, 20А, 16А, 10А - для кімнат, груп розеток, освітлення, окремих електроприладів.
Перевіряємо працездатність
На корпусі є кнопка «ТЕСТ» (незалежно від моделі, виробника та інших характеристик). При натисканні кнопки штучно створюються аварійні умови, і пристрій захисного відключення повинен відключити живлення електроустановок. Ми, як і більшість виробників, рекомендуємо здійснювати таку перевірку 1 раз на 2 місяці, або 1 раз на місяць.
Також не забувайте, що необхідно натиснути кнопку «ТЕСТ» після першої установки. Так Ви зрозумієте, чи правильно виконано підключення.
Хочете в Україні купити ПЗВ високої якості?
Ми з радістю допоможемо підібрати необхідну модель. Пропонуємо ПЗВ:
- європейських і китайських виробників, сертифікованих в Європі та Україні;
- постійна наявність на нашому складі;
- швидка доставка поштою, а якщо Ви вирішили купити УЗО в Києві - кур'єрську доставку або самовивезення;
- конкурентні ціни.
hager CN463J 4p 63A 100mA A S встановив у ввідний захисний щиток - добротно зроблений.
Ввід зробив мідь 16mm², вивід GalKat ВВГнг–LS 4x25 0.66 mm².
Заявлений момент затяжки 2.8nm шліци витримують без питань.
Кабель ВВГ тримає дуже міцно.
І взагалі вважаю hager достойним конкурентом ABB при більш приємній ціновій політиці.
Віталій, дякуємо Вам за розгорнутий відгук і практичні висновки. У нашому інтернет-магазині завжди великий вибір товарів Hager, будемо раді допомогти з новими вдалими покупками.
Сегодня с прочим в заказе получил и это УЗО, производство Китай, а автоматы этого же бренда пришли болгарские. В описании данной позиции ошибка - УЗО электронное, а не электромеханическое, т.е. для работы схемы управления нужно наличие фазы и нуля. Проверить это можно пальчиковой батарейкой, подключив ее на нулевые клеммы - электронное реле не сработает без подачи на него питания, как вот в случае с данной моделью.
По нашей информации серия Easy9 выпускается на 2 фабриках в Индии и Тайланде, а в Болгарии выпускается серия Домовой ВА63. Вы не могли бы приложить к отзыву фотоподтверждение того, что у Вас УЗО именно с Китая?
Для корректной работы любого устройства дифференциальной защиты обязательно наличие нейтрали.
Без претензий к продавцу. Сейчас много чего из Китая, и это не значит плохо. Посмотрим в работе в будущем.
Электромеханическое диф. реле, даже просто лежащее на столе, из положения ВКЛ перейдет в положение ВЫКЛ, если прислонить к контактам N проводки от полюсов батарейки, а электронное же только будучи, так сказать, подключенным к сети 220, так как для его работы необходимо питание схемы усилителя. Т.е. электромеханическое УЗО выполняет свою задачу по защите от утечки, даже если на вводе нет нуля, а электронное - нет. Пишу комментарий без претензий, а просто для общего понимания покупателями. Спасибо. Удачных продаж.
Вот есть видео по типам УЗО.
Спасибо за информацию, примем к сведению. Нам была предоставлена информация производителя, которая и размещена на сайте, но производитель несколько раз менял каталоги. Серия Easy9 выпускается для стран третьего мира, потому и не особо следят за точностью данных и подробностью каталогов.
Отличное УЗО, поставил дома на розетки. Очень доволен качеством, и тем как все продумано на нем. Кнопка Тест, индикация, рубильник - удобное расположение, при срабатывании можно даже видеть индикацию через ящик. Клеммы также нормальные, с адаптацией под гребенку, но мне это не пригодилось. Давно знаком с этой фирмой, выпускает действительно неплохие вещи и многие колиги-электрики хвалит. Одним словом, поставил и забыл, но зато спокоен, что ничего дома не случиться. Старой техникой в принципе стараюсь не пользоваться, но на всякий случай пусть будет, все таки безопасность превыше всего. В общем сам пользуюсь и вам советую, это лучше чем всякие дешманские e.next за 100 гривен.
Взяла эти узо, и автоматы тоже все ИЕК. Честно, долго думала, стоит ли. Учитывая что квартира в новостройке, голая после строителей. Ну как голая, в щитке были какие то автоматы и даже диф на санузел, но неизвестной науке и моему электрику марки, вернее, он просто покачал головой и сказал что все надо полностью заменить. Что там просто чуть ли не муляжи стоят, какие только существуют самые дешевые в природе. И учитывая сколько мне на ремонт уже пришлось потратить и еще прийдется, то я остановилась на иеке. Бюджетно, но все таки нормально. Смотрю сейчас, кстати, что это узо хит продаж, видимо, не одна я так рассуждаю
Сразу видно хорошее качество сборки: увесистая конструкция, прочный негорючий пластик. По отзывам, легранд один из лучших, качество соответствующее, потому и стоит так. Жаба давила отдавать столько за узо, но лучше уже так и не париться потом, чем поражение током.
Ставил электрик, хвалил клеммы за то, что просто монтируются и прочно держат провода.
(Отредактировано согласно правилам размещения отзывов )
Выбирал автоматику между Итон и Хагер. Честно говоря, в итоге выбрал методом тыка, потому что и качество у них идентичное, и по цене плюс минус в сумме одно и то же выходило. Конкретно по этому узо. Впечатление добротности в каждой детали. Увесистый корпус, прочный пластик, явно заметный индикатор положения контактов, сверху и снизу болтовой и хомутной зажимы. Есть защелка, которая помогает быстро снять с дин-рейки. Четкая читабельная маркировка на корпусе. Кнопка Тест, пробовал сразу после установки и комплектации щитка, срабатывает.
За последние 2 года работы электромонтажником, раз 15 точно ставил именно это УЗО. Номинал хорошо подходит для защиты розеточных групп в квартире, кто не знает - бытовые розетки не пропускают больше 16А. Но на ввод лучше поставить 25А. Не раз тестировал это УЗО после монтажа, и через кнопку и так (искусственно провоцировал утечку на землю), всегда срабатывало. Хоть и делается в китае, но качество хорошее. Цена сравнимо не самая маленькая, но меньше чем Легранд, АВВ и тому подобие. Если деньги есть, лучше купить европейское УЗО точно будет не хуже, если не хватает тогда ИЕК хороший вариант. На безопасности электрической сети лучше не экономить.
Вже більше року в експлуатації - працює добре, false positive спрацювань не було, всі спрацювання на витік струму - чітко як і має бути.
Також взяв трьохфазний варіант hager CN463J 4p 63A 100mA A S у ввідний щиток - теж добротно зроблений.
І взагалі вважаю hager достойним конкурентом ABB при більш приємній ціновій політиці.
Мы переделывали щиток в квартире в новострое, электрик настоятельно советовал добавить к автомату на электроплиту еще узо для защиты от возможных токов утечки. По фирме, как я поняла по отзывам и по рекомендациям не одного мастера, это одна из лучших в Европе. Там есть кнопка для тестирования, чтобы проверять работоспособность, буду стараться не забывать хотя бы раз в полгода тестить. По ценам – когда мониторила, здесь были самые нормальные.