- Як це було раніше з індукційними моделями?
- Уже випробувані схеми обману
- Не ставайте самі жертвою обману
- Чому спроби закінчуються провалом?
- Відповідальність за применшення показників
- Як зменшити показники легальним способом?
Цей матеріал має виключно ознайомчий характер. Ми не закликаємо до незаконних дій, а хочемо убезпечити вас від помилок
Зменшити показники спожитої електроенергії і, відповідно, суми в щомісячній платіжці, можна двома способами.
Перший, очевидний: вивчити можливості економії та оптимізувати споживання. Тут на допомогу прийдуть спеціальні лічильники (обов’язково розглянемо вигоди від їхньої установки в цифрах нижче), програматори, реле часу, енергоефективні побутові прилади класу А+(А++).
А другий варіант шахрайський. «Економити по-чесному? Ні, не чули». Деякі думають в іншому напрямку: як обдурити електролічильник. Як його відмотати, уповільнити – у загальному, змусити применшувати показники.
Що робили з лічильниками старого зразка (індукційними)
Любителі дармівщини були завжди, і спроби знизити показники приладу обліку робилися десятиліття тому.
Старі радянські індукційні лічильники умільцями зупинялися без труднощів. Для цього використовували, наприклад, тонку голку, якою блокували диск, не даючи йому прокручуватись. Застосовувалися також сильні магніти, з допомогою яких пригальмовували диск, а особливо обдаровані «умільці» з глибокими знаннями в електротехніці могли навіть змусити лічильник крутитися у зворотний бік.
Нові електронні лічильники електроенергії на певний час сплутали карти любителям нечесної гри, але «кулібіних» із шахрайським складом розуму це не зупинило. Експерименти з виявлення слабких місць продовжилися: як змотати, скрутити показники приладу?
Випробувані схеми обману електролічильника
Потужний неодимовий магніт – спосіб, яким пробували впливати на перші електронні моделі. Справа була ювелірною: занадто слабкий не зупиняв валик, занадто сильний – деформував екран на корпусі приладу. Виробники швидко відреагували і внесли зміни в конструкцію: стали робити об’ємні опуклі екрани, що не дають встановити магніт.
Далі заводи-виробники застосували ще один неприємний сюрприз тим, хто мав намір ставити магніт для обману лічильника. Це антимагнітним пломба з фарбою.
Під час спроби застосування магніту вона – лопне, що стане красномовним доказом шахрайства, що буде виявлене вже за першої планової перевірки.
З розвитком систем АСКОЕ стало ще простіше відстежити спробу пригальмувати накрутку кіловат. У корпусі лічильників вбудовані магнітні датчики, що відразу виявляють спроби впливу на механізм. Сигнал передається на диспетчерський пункт, і заходи через порушення не змусять себе довго чекати. До речі, трохи нижче ми розповімо, що відбувається зі спійманими на гарячому.
Прилади, що вміють обдурити електролічильник – вони існують?
Найчастіше це різні розеткові пристрої, що гордо називаються «мінімайзерами» споживання електроенергії. Здебільшого це звичайні коробочки, які нінащо не впливають (що ж, ефект плацебо ніхто не скасовував), або побутові компенсатори реактивної потужності. Так, такі пристрої зменшують споживання на величину реактивної потужності – марний непродуктивний складник струму, що виробляється відразу ж після вимкнення двигунів. Наприклад, холодильника або вентилятора. Але потрібно розуміти, що в побутових мережах реактивна потужність мізерно мала, тому компенсатори вартістю біля 200грн окупляться лише через сотню років.
Чому спроби шахрайства закінчуються провалом
А тепер найцікавіше: чому всі вищезгадані заходи не приносять користі. Як не хитруй, як не намагайся обдурити систему енергообліку, у 21 столітті ці спроби заздалегідь приречені на провал.
Річ у тім, що прилади обліку зараз сполучені за каскадною структурою – від меншого до більшого: на квартиру – на поверх – на під’їзд – на будинок – на район – на місто. На кожному з рівнів показання періодично звіряються. Якщо виявлені невідповідності, виїжджає спеціальна комісія з високотехнологічним обладнанням, завдання якої – знайти джерело похибки. І його знаходять, причому швидко й дуже легко.
Чим загрожують спроби применшити показників лічильника?
Згідно із законодавством, споживач електроенергії несе відповідальність за пошкодження приладів обліку й розкрадання електроенергії (пункт 48 Правил користування Електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. N 1357).
Яким буде покарання для шахрая:
-
Відключення від електропостачання;
-
Складання акту про порушення, виписка штрафу в розмірі від 15 000 до 20 000грн. (І до сплати напругу в мережу не повернуть);
-
Купівля нового приладу обліку. За найдешевший лічильник доведеться заплатити не менше 400грн;
-
Оплата послуг зі встановлення: від 183,36 до 636,05грн залежно від моделі та складності робіт (тарифи Київобленерго на 01.04.2017);
-
Повторна параметризація 177грн.
Разом доведеться витратити від 15 760грн – оце так «навар».
Як заощаджувати легально
Слід залишити провальну ідею користуватися електрикою безкоштовно – законна альтернатива на поверхні. Багатотарифний електричний лічильник - пристрій, який без зупинок, відмотування та неодимових магнітів допомагає зменшити витрати.
Для побутових споживачів корисним може виявитися двотарифний облік «день-ніч»: з 07:00 до 23:00 платите за звичайним тарифом 1,68грн, вночі на 50 % менше – 0,84грн за кВт·год. Щоб отримати максимальну вигоду, за можливістю переведіть використання побутової техніки на нічний режим або час пізнього вечора-раннього ранку: це прання з відкладеним запуском, бойлер, посудомийна машина, мультиварка, система «тепла підлога». Сумарна економія споживання може сягати 30–40 %.
Якщо за звичайним обліком ви платите за електроенергію 500 грн у місяць, то з двотарифним приладом і економією 30 % сума у квитанції буде приблизно 350 грн. Економія в 150 грн щомісяця.
979*/150 = 6,5 місяців – уже через пів року схема окупиться. За другі пів року на вашу користь набіжить ще близько 900грн. За наступний рік – ще 1800грн, і так далі, місяць за місяцем. Погодьтеся, результат вражає.
Детально читайте в нашій статті про багатотарифний облік
Тому не сподівайтеся на сумнівні експерименти. Споживаючи електроенергію, можна ефективно заощаджувати, діючи в правовому полі.
*Вартість популярного Меркурій 206 N (на червень 2017 року).
Давно существуют специальные приборы для остановки счетчиков, так что все эти антимагнитные пломбы до одного места.
Прочитала, теперь сижу осмысливаю с круглыми глазами. Не потому что хотела отматывать, а теперь расстроилась:), я не так уж много плачу за свою однушку. Чисто из любопытства прочитала. А потому что блииин, а если кто-то влезет в мой счетчик? Он-то в общем коридоре стоит в шкафу, ключи у всех соседей есть. Вдруг там неадекваты какие-то, или по ошибке в моем что-то накрутят, магнитами обложат… А мне потом штраф 20 тысяч платить? Как-то неуютно при этой мысли, хоть проверяй каждый день до и после работы:)
Если он в общем коридоре стоит то вы за него н е отвечаете .
...это были лучшие три зимы, потом заменили, бесплатно(((
П.С. есть ОЧЕНЬ много нюансов насчет эл. счетчиков + магнит... и вообще с эл. счетчиком ОЧЕНЬ стрёмно... (много печатать) (часть текста удалена согласно правилам размещения отзывов на сайте)
На любой прибор есть блокировка и антиблокировка .....
А на кого расчитаны тогда эти неодимовые магниты, которыми просто кишит интернет? Если Вы уверяете, что они бесполезны, под каким предлогом они вообще могут продаваться? Неужели это тупо обман с магнитами?
Изначально магниты выпускаются для слесарных, промышленных работ и т.д., а не для обмана счетчиков. По факту в подавляющем большинстве случаев это действительно наглый обман. Магнитом останавливались только очень старые счетчики, которых сейчас в эксплуатации осталось очень мало.
Неодимовые магниты - широко используют для поиска утеряных вещей в озерах и водоемах, в игрушках, сумерках и кошелька, для изготволнения ветряков в электродвигателях, в металоискателях и в компютерной технике (диски памяти...), а использование таких магнитов для остановки счетчиков просто невозможно без вмешательства в сам прибор, возможно для остановки счетчика воды , но это нецелесообразно если конечно вы не занимаетесь дома раз лицом воды в бутылки...
Если стоит антимагнитная пломба (РЭС сегодня клеит такие за копейки) то всё - магнит остаётся в прошлом.
Наконец кто-то начал писать о том, что неодимовые магниты тупо развод. У меня сосед пробовал вешать на электронный счётчик, пришел РЭС с проверкой - пришлось платить штраф. Иногда удивляюсь жлобству людей, которые пытаются воровать электричество, когда жил в селе, один идиот пробовал закидывать кабель на провода (получилось, но это было последнее, что он сделал в своей жизни). Да поставь ты двухтарифный счетчик, поменяй копеечные лампочки на энергоэффективные, научись выключать за собой бытовую технику и все будет в шоколаде. Тем более сколько ты сэкономишь 50 грн в месяц? Я за то, чтобы свидетелей неодимового магнита штрафовали безбожно.
Перший блекаут закінчився показники лічильника стали приблизно однаковими з місяця в місяць . Зараз в кращому випадку половину доби елетроенергію вимикають , а показники через місяць такі самі як і без відключень!! Люди добрі ви приставте скільке грошей уходе не понятно за шо !!! Не разу не ліпив не яких магнітів ,глушилок ! Постій плотю за вжиту електроенергію ніколи не отримував не яких штрафів бо не проводив неяких шахрайських дії!
А провірити особисто чи дюрять тебе немаю права !!! За свої кошти заказуешь перевірку ,тебе відключають ,лічильник заберають там десь а може і ніде, в тіхаря проводять перевірку ! Потім привозять і кажуть" слухай -лох в тебе з лічильником усе добре !!! Ти просто жмот!! Чому я не можу бути присутній ???? Чому нема змоги альтернативної перевірки .
Просто плати , а скільке не тобі рішати !! Обідно ,бісе і шкода одночасно!!!!
Неужели еще кто-то пытается вмешиваться в работу электронных электросчетчиков? Это же не советский индукционный, который можно было иголкой остановить, ну грубо говоря. Тут надо быть совсем глупым, чтобы верить в действие "минимайзеров", или совсем профи, но смысл таким гениальным профи воровать электричество в квартирных масштабах?
Я считаю, это обыкновенное жлобство, не более чем. Ну зачем туда вешать магниты? Придет проверка - влетишь в десятки раз дороже. Да элементарно, поменяй лампочки на светодиодные, замены счетчик на многотарифный, поставь терморегуляторы на отопление и уже будешь расходовать на 50% меньше электричества, разве это так сложно? Тем более на новые счетчики, которые защищены от магнитов.
Все так хотят в Европу, а Вы видели чтобы Европе кто-то вешал магниты на счетчики или пробовал воровать электричество другими способами? А оно там в десятки раз дороже, чем у нас.
Понимаю, что тарифы для наших зарплат высокие, но есть же способы экономить легально. Я за то, чтобы таких «умельцев» штрафовали как можно жестче.
Тоже не вижу смысла во всех этих китайских минимайзерах за пару долларов - кусок пластика со светодиодом, развод одним словом.