- Підбір потрібно починати НЕ з дизайну
- Вибір рівня захисту
- З заземленням або без?
- Як оцінити якість на око?
- Особливості дешевих розеток
- Найкраще співвідношення якості та доступності
- Преміальний сегмент
- Важливі деталі вибору
Як працює онлайн-конструктор розеток
- Завантажте фото стіни: з кольором штукатурки, фарбування або видом шпалер, або виберіть один із запропонованих фонів із бази конфігуратора;
- І під власні стіни вибирайте будь-які варіанти (а їх у нас уже понад 1000шт);
- Дивіться, що збігається ідеально з погляду естетики та вашого дизайну – і відразу ж можете оформити замовлення. Мінімум зусиль, максимум результату.
Сумніваєтеся у виборі? Або зовсім не знаєте, як «правильно» це зробити? Ось проста інструкція з підбору.
Ця стаття суцільно складається з практичних рекомендацій про вимикачі та розетки:
- які з них хороші для квартири, офісу або котеджу,
- як оцінити надійність, на що звертати увагу,
- як підібрати за технічними параметрами і водночас зробити, щоби «було красиво»,
- а також складений імпровізований рейтинг брендів – яким виробникам варто довіряти.
Не применшуючи важливість декоративного чинник, розпочнемо з головного – з технічних параметрів.
Технічні характеристики – це насамперед надійність та безпека
Усі побутові моделі, представлені на українському ринку, виготовляються за стандартом Schuko (Шуко) і розраховані на номінальний струм 10А або 16А.
Складаючи власний «набір», приділіть увагу таким технічним деталям:
- Спосіб монтажу – вбудований чи накладний;
- Захищеність від пилу, вологи та допитливих дітей – підбирається залежно від конкретної ситуації, подробиці (трохи нижче про це);
- Заземлення – моделі із заземленням і без нього відрізняються за конструкцією;
- З гвинтовим затискачем чи без нього – вибирайте залежно від того, який ви купили провід для монтажу: твердий чи м’який. Для твердого зручно застосовувати безгвинтовий затискач, а для м’яких дротів (використовуються дещо рідше) підійдуть моделі з гвинтовим затискачем, що забезпечує швидкий та надійний монтаж;
- Конструкція в зборі чи ні. Забігаючи наперед – розбірні дають у рази більше переваг у плані загальної ергономіки та дизайну.
Про спосіб монтажу довго роздумувати не доводиться, для житлових приміщення здебільшого вибирають вбудований монтаж, оптимальний для прихованої проводки. Це означає, що основна частина конструкції вмонтована в стіну, а зовні видно лише корпус.
Поговоримо про захищеність
ПДоведеться подумати двічі, оскільки мова йде про безпеку. Насамперед визначте потрібний ступінь IP-захисту від пилу та вологи. Для вологих приміщень (ванна, кухня біля робочої поверхні, сауна) вибирайте IP44 (вистачить для запобігання попадання крапель і бризок). А для житлових кімнат достатньо IP20.
Друге, але не менш важливе – запобігти травмуванню дитини. Для цього створені механічні бар’єри в конструкції: шторки та кришки. Обов’язково перевірте наявність таких елементів, якщо в дитячій кімнаті вільно пересувається малюк.
Як краще: із заземленням чи без?
Для сучасних будівель краще із заземленням – зовні це звичайні моделі, до яких додатково підключається заземлення. Воно не є обов’язковими для приміщень, де відсутній контур заземлення, і для підключення техніки зі штепсельними вилками без заземлюючого контакту (фени, зарядні пристрої, настільні лампи, торшери тощо). Але треба точно знати, де буде підключатися така техніка. У такому разі можна заощадити завдяки тому, що не потрібно буде тягнути третій провід до точки підключення. А відмінності в конструкції легко помітити візуально.
Перше знайомство: як оцінити якість на око або на дотик?
Хочете пощупати товар руками та проінспектувати самостійно? На жаль, але це може бути для вас важко з першого разу. Тільки практичний досвід роботи з різноманітними брендами дає розуміння рівня електрофурнітури. Детально про те, де шукати добротну та доступну, трохи нижче в тексті. А ось ознайомитися з пристроєм, тепер можна навіть не виходячи з дому. Багато товарів (їхня кількість постійно зростає) доповнені тривимірними фотографіями для кращого візуального сприйняття.
Однак, ось мінімум інформації, яку можна зрозуміти, взявши до рук будь-яку модель:
- Маркування на зворотному боці вказує на допустиму силу струму та робочу напругу;
- Характеристики пластику – матеріал повинен бути міцний, твердий, без вираженого запаху.
Не густо, правда? Хочете більше гарантій? Тоді рухайтеся в напрямку відомих брендів. На щастя, на ринку є ціла низка виробників, яким можна довіряти. Причому, дійсно не важко вибрати хороший варіант за невеликі гроші.
А щоби вибір став більш очевидним, запам’ятайте: на ринку представлені всього три умовні категорії. Знаючи основні прикмети кожної, зробити вибір стане простіше.
Ось ці три умовних рівні
Є умовний, але показовий розподіл, що базується на градації співвідношення цінової категорії та реальних характеристик. Важливо розуміти: однакові на вигляд білі розетки з різних категорій якості – абсолютно різні. Від пластику до механізму, від надійності до зручності. Отже, ми вибираємо серед: економсегменту, середнього рівня, преміумкласу.
А тепер про характерні особливості кожного типу. І відразу ж приклади найкращих представників кожної категорії, щоби краще розуміти, на які марки орієнтуватися.
Будьте обережні з економваріантами
У нашому випадку все відверто дешеве – це 100 % китайське виробництво з відповідною якістю. Серед виробників часто трапляються ноунейми.
Мінуси | Плюси |
![]() |
![]() |
![]() |
Наприклад, Delux – дешеві розетки дешеві розетки й це виправданий вибір, тому що вони сертифіковані, заводські та нормальної якості. Асортимент цілком гідний економкатегорії. Усе в зборі, за кольорами: усі моделі білі або бежеві.
Середній сегмент
Здебільшого це розетки виробництва Туреччини. Причому як місцеві бренди, так і деякі імениті європейці, що перевезли виробництво масових серій на турецькі заводи (як Asfora від Schneider Electric). А все тому, що історично в Туреччині склалася вражаюча виробнича та сировинна база, через що її провідні марки стали відомими далеко за кордоном.
Так, наприклад, величезна частка всієї електрофурнітури (до 80 %!) на українському ринку – турецька.
Мінуси | Плюси |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
Наприклад, Viko - яскравий представник 100 % турецького виробництва (примітно, що з 2013 року перебуває у власності компанії Panasonic). Працює з 1966 року, нині це великий світовий гравець – 45 % продукції експортується в понад 70 країн. Представлені кілька гідних, роками відпрацьованих серій – збірної конструкції, класичних ліній і кольорів.
Або розетки Hager, серія Lumina-2 - чудова можливість стати володарем бездоганної електрофурнітури від провідного світового концерну, виробництво з німецькою педантичністю (саме ця серія випускається в Туреччині). А через те, що належить до економваріанту, швидко стала популярною серед покупців. Реальний бестселер.
Розетки IEK, а саме, серія Bolero – теж турецького походження з відповідними особливостями. Базове, доступне, доволі надійне рішення. Компанія IEK працює на українському ринку вже понад 15 років, і широко відома серед професіоналів електромонтажу своєю масовою й затребуваною продукцією, що відповідає стандартам. Як, власне, і моделі, що належать до цієї лінійки – класичного, у міру лаконічного дизайну, постачаються в зборі.
Преміумякість
Варта уваги та похвали категорія від лідерів ринку з Німеччини, Іспанії, Франції та інших країн Західної Європи.
Мінуси | Плюси |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Як приклад – це фурнітура від Berker. Якщо турецька лінійка (див. вище) хороша, то ця однозначно – бездоганна. Модульний принцип складання, прості ефектні форми, різноманітні матеріали (суперміцний пластик, мідь, анодований алюміній, шкіра, дерево, скло та навіть фарфор) та довговічні механізми. А ще максимальна ергономічність та по-справжньому круті естетичні рішення. В арсеналі Berker дизайнерські премії: Reddot Design award, iF design awards, Good Design Awards, Design Plus Award тощо.
Вимикачі та розетки Legrand - це добрий десяток серій: довговічних, найширшої палітри відтінків і фактур. Естетика нарівні з технологічністю лідирує серед пріоритетів знаменитого французького бренду. Причому палітра матеріалів декоративних рамок (тут також працює модульний принцип) підійде для будь-яких стін та інтер’єрів: міцний довговічний пластик сусідить із кількома породами натурального дерева та каменю, а також із металами, склом, шкірою та навіть порцеляною. Буквально – будь-яка забаганка.
Швейцарські ABB - назва, що говорить сама за себе, синонім найвищої якості. І профі з електромонтажу, і домовласники, хто хоч трохи розуміє ринкові тенденції, поважають лаконічний червоний логотип шведсько-швейцарської компанії, заснованої в 1988 році. У медалі є й інший бік – ABB дуже часто підробляють. Тому вкрай бажано робити покупки в магазинах з ім’ям і репутацією, де вам нададуть сертифікати за першого ж запиту.
Отже, ви знаєте, що є виробники, сама назва яких уже вселяє впевненість. Причому, у різних цінових категоріях. А що з естетикою?
Дизайнерські можливості – від білого й айворі до нескінченності
Перейдемо відразу до суті. Китайські розетки переважно білі та бежеві (зрідка трапляється чорний або сірий колір), Туреччина також представлена найчастіше в 3–5 відтінках. А ось де безлімітна естетика, так це в європейських преміумсеріях.
Дивіться, яка хитрість. Ми вже згадали, що європейська електрофурнітура виготовляється в розборі, як конструктор: окремо механізм, що кріпиться до підрозетника, і декоративні рамки для розеток (від одинарної до багатомісної). І саме рамка дає простір для фантазії (грубо кажучи, обмежений лише бюджетом). Кінцевий цінник найчастіше залежить від характеристик рамок. А саме від матеріалу (від найдоступнішого пластика до металу, каменю, дерева), кольору (мінімально заплатите за білий і беж), складності форми та геометрії.
Проте є й інша крайність – занадто багатий асортимент ускладнює вибір. Поки розглянеш буклети одного лише Legrand, у голові змішуються всі 50 відтінків сірого, плюс версії в матовому та глянсовому виконанні.
Щоби не «буксувати», підшукуючи щось ідеальне під стиль приміщення, рекомендуємо наш спеціальний інструмент з онлайн-підбору.
Його розробили настільки толково, що необхідність особисто їхати по магазинах із відрізком шпалер і дивитися розсипи однотипного пластику на полицях повністю відпадає.
Додаткові поради для максимального комфорту
Під час вибору врахуйте деякі важливі моменти:
- Поєднуваність, якщо хочете максимальної естетичності. Тоді підберіть терморегулятор у єдиному стилі з основною електрофурнітурою. І до того ж у багатьох брендів представлені повноцінні серії в однаковому дизайні.
- Заплануйте мультимедійні та USB розетки - для підзарядки смартфонів і планшетів. Краще передбачити заздалегідь і змонтувати в зручному місці – наприклад, біля тумбочки поряд із ліжком;
- Вимикачі з підсвіткою - для того, щоби не нишпорити в темряві руками, намацуючи клавішу, особливо актуально для дитячої кімнати.
Отже, орієнтуйтеся на бюджет, бренд, країну виробництва
Сподіваюся, наведені поради пролили світло на процес вибору. Красивих, довговічних і не «за всі гроші світу». Не втрачайте час і користуйтеся сучасними можливостями пошуку та підбору: дивіться об’ємні 3D-фотографії та приміряйте найкращі зразки з допомогою онлайн-конфігуратора.
Якщо залишилися питання, наші консультанти, з роками практичного досвіду за плечима, усе підкажуть і підберуть. І можливо нададуть персональний «бонус».
С первого раза не понятно было. Пока разобрался.
Понравилось, что можно кроме существующих загружать СВОИ фотографии стены и выбирать розетки - как оно вместе наглядно будет выглядеть.
Конечно это лучше чем это все в фотошопе подбирать сидеть.